Czym jest autoprezentacja?

Autoprezentacja jest sposobem pokazania własnej osoby od najlepszej strony czy też takiego, za którego pragnęłoby się uchodzić.
Ma ona miejsce w wystąpieniach publicznych, ale także w życiu prywatnym.

autoprezentacja szkolenie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
Na autoprezentację składa się mnóstwo elementów, przede wszystkim: wygląd, mowa ciała, zachowanie oraz wypowiedzi. Wszystkie te elementy modyfikujemy w ten sposób, ażeby pozostali mogli nas odbierać w sposób pozytywny. Powodzenie w życiu w dużym stopniu zależy od tego w jaki sposób nas postrzegają inni . Warto przeto kontrolować wrażenie, które się wywiera a także odpowiednio nim kierować. Zwłaszcza w przypadku w stosunkach z kontrahentem istotna jest autoprezentacja szkolenie z jakiej winien przejść każdy z nas.
Informatyk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląd odgrywa gigantyczną rolę w odbiorze człowieka. Z tego też powodu należy szczególnie zadbać o własny wizerunek. Zależnie od tego w jakim celu a także gdzie dokonywana będzie autoprezentacja, należy odpowiednio dopasować strój.

Publikacja, którą teraz czytasz to nieszablonowe źródło informacji, jednak jeżeli szukasz innych tego rodzaju danych, to kliknij odnośnik.

Kiedy zatem wyruszamy na rozmowę o pracę w dużym banku, warto przyodziać się elegancko, acz schludnie. Kiedy natomiast mamy być przedstawieni matce swojej dziewczyny w trakcie grillowania w ogródku, ubieramy się bardziej na luzie. Uśmiech z kolei powinien udowadniać, iż jesteśmy życzliwie usposobieni do zgromadzonych osób.

W czasie dokonywania autoprezentacji trzeba zwrócić uwagę na odpowiednią pozycję sylwetki: zawsze trzeba być nieznacznie przechylonym w kierunku rozmówcy (jednakże bez naruszania jego strefy intymnej!), wystrzegać się postawy zamkniętej (skrzyżowanych nóg i rąk, także siadania z nakładaniem nogi na nogę), trzymania w dłoniach toreb oraz innych przedmiotów.