Dekoracje wnętrz jako uzupełnienie finalnego rezultatu

Jeśli chodzi o nowoczesną aranżację wnętrz mamy do wyboru różne style, co sprawia, że wnętrza można urządzić funkcjonalnie i elegancko. Jednym ze styli jest styl minimalistyczny, który najogólniej mówiąc polega na użyciu tylko najważniejszych mebli i akcesoriów, w przeciwieństwie do np. stylu glamour, gdzie wykorzystuje się wiele gadżetów i piękne dekoracje.

Wnętrza w stylu skandynawskim

Autor: Dekoral.pl
Źródło: Dekoral.pl
We wnętrzach, w których stawia się na przepych podstawą są wykwintne dekoracje wraz z urozmaiconym wzornictwem. Tutaj każdy nawet najdrobniejszy element musi być stosownie udekorowany i wykonany z jak najlepszej jakości tworzywa. Nie tylko gustowne żyrandole, ale także ozdobne tapety bądź ustawione na regale szkatułki muszą sprawiać wrażenie wytwornych. W tego typu wnętrzach umieszcza się sporo luster, które optycznie mają je powiększyć, a także stosuje się srebrne czy kryształowe drobiazgi. Pomieszczenie urządzone w takim stylu ma przede wszystkim olśniewać i budzić zachwyt wśród znajdujących się w nim osób. Dodatkowo ma kojarzyć się z luksusem i blichtrem.

nowoczesny dom

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że zarówno istotą styli tego rodzaju, jak i pozostałych powinna być wygoda domowników. Stąd też zarówno główne meble, jak i zastosowane dodatki winny być w pierwszym rzędzie praktyczne i przyjemne w użyciu. Jeśli chodzi o styl, gdzie dominuje przepych – chociażby glamour – uzyskamy to w łatwy sposób, gdyż sofy, fotele, czy nawet wanna są produkowane tak, aby oferować maksymalny komfort, przy jednocześnie pięknej prezencji mebli. Sprawę ułatwiają także zastosowane dekoracje – poręczne klamki, wzorzyste poduchy czy przydatne pojemniki na drobiazgi (ozdoby).
Rzecz jasna wyposażając pomieszczenia w rozmaite dodatki i akcesoria ozdobne, musowo się liczyć z tym, że piękno to jedno, ale drugie to należyte utrzymanie ich w czystości. Im więcej akcesoriów postawimy w regale, im bardziej ozdobny żyrandol zamówimy, tym więcej pracy będzie z nimi w przyszłości. Trzeba jednak zdecydować na czym bardziej nam zależy – czy chcielibyśmy dobrze się czuć otaczając się różnymi błyskotkami i pięknymi przedmiotami, czy może kładziemy jednak większy nacisk na użyteczność. Koniecznie powinniśmy wziąć to pod uwagę.