Lampy, które odmienią Twoje wnętrze

Wybór właściwego oświetlenia do mieszkania to trzy czwarte sukcesu przy projektowaniu wnętrz. Dobrze jest, już w trakcie budowy domu rozważyć, która część pomieszczenia, mebel lub obraz jest wart zaakcentowania. Chociaż z trudnością przychodzi nam ta decyzja w czasie podczas gdy nasz dom dopiero powstaje, koniecznym jest poświęcić temu tematowi nieznaczną ilość czasu.

Rozważne rozplanowanie instalacji elektrycznej ułatwi późniejszy remont oraz zapobiegnie kolejnym modernizacjom, które są czasochłonne i niestety dość kosztowne.

Na jakie aspekty wskazane jest zwrócić uwagę przy kupnie lamp do domu?

Prym wiodą materiały i kształty. Abażury wełniane, filcowane, skandynawscy projektanci proponują oryginalne modele z drewna i forniru . Wachlarz możliwości jest szeroki, lampy przypominają psy, balony, okręgi, bryły geometryczne, przeskalowane ręczne robótki. Co odważniejsze osoby wybierają designerskie pęki żarówek lub sztuczne tworzywa, których lampy cena wielokrotnie potrafi przyprawić o małe zdziwienie. Jednak nietypowy kształt lampy nie wystarczy, trzeba jeszcze wiedzieć gdzie i jak żyrandol powiesić.

Pamiętajmy, iż to przecież światło (oświetlenie) leczy nas z zimowej depresji. Gdy dni stają się coraz krótsze, żyrandole, kinkiety oraz lampy podłogowe są namiastką światła słonecznego. Podstawowa zasada? Im jaśniej, tym lepiej. Nie znaczy to jednak, że zaświecamy w domu wszystkie światła. Wręcz przeciwnie, klimat budujemy zależnie od potrzeb – inny na rodzinny obiad, inny na spotkanie z przyjaciółmi.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Światło wyeksponuje też obrazy i grafiki. Szkół oświetlania malarstwa jest sporo, jedni wolą z boku, drudzy z góry. Najważniejsze jest to, by kinkiety miały szeroki strumień światła. Namawiamy do eksperymentów. Czasem wystarczy prześwitujący klosz lub abażur z wikliny lub szkiełek, żeby powstała efektowna gra cieni .

W sieci prowadzi swą działalność wiele sklepów z lampami (lampy sklep internetowy), które idealnie zaprezentują się zarówno w klasycznych, nowoczesnych jak i minimalistycznych domach (przeczytaj koniecznie). I mimo iż jest to sklep internetowy zwykle istnieje możliwość obejrzenia lamp przed zakupem w siedzibie firm. Sklepy zapewniają fachową pomoc w dobrze oświetlenia, i co najbardziej istotne dają gwarancję bezpiecznych i błyskawicznych zakupów.