Jeżeli myślisz o ciekawej i eleganckiej aranżacji kuchni, masz możliwość ważyć się na szklane dekoracje między szafkami

Ciekawy projekt pomieszczeń kuchennych ma duże znaczenie dla pań domu, które chcą nie tylko dobrze się czuć w tym pomieszczeniu, ale także móc szczycić się jego niebanalnym charakterem. W ostatnim czasie w projektowaniu kuchni pojawiły się ciekawe rozwiązania, które bazują na szklanych motywach. Szybko zyskały one popularność.

Jeżeli płytki zdają się nazbyt proste

lacobel

Autor: Lacobel.eu
Źródło: http://lacobel.eu/
Większość polskich kuchni jest udekorowana płytkami, które zajmują miejsce pomiędzy szafkami kuchennymi. Produkowane są one w estetycznych deseniach i mogą rzeczywiście ładnie dekorować kuchnię. Jednakże to rozwiązanie w ostatnich latach poważnie straciło na renomie i bardzo często bywa zastępowane przez różne tworzywa. Wiele pań domu stwierdziło, że płytki ceramiczne są zbyt proste, a po kilku latach tracą swój ładny wygląd. Z powodzeniem poszukiwano produktu, który zastąpiłby je w roli okładziny kuchennych ścian. Wykazano, że doskonale w tej roli sprawdza się szkło (link do strony).

Szkło w kuchni prezentuje się rzeczywiście pięknie

Tafle szkła zakładane na ścianach kuchni oraz wypełniające przestrzeń między szafkami i półkami przedstawiają się niezwykle szykownie. Klienci mogą dokonać wyboru pomiędzy wieloma typami szkła, które na dodatek jest dostępne w wielu kolorach. Można zdecydować się na szkło typu float albo tafle szkła hartowanego, które okazuje się wyjątkowo mocne oraz wytrzymałe. Bardzo cenione jest szkło (etuo.pl/folie-szkla-motorola) lacobel, czyli szkło lakierowane. Jest ono produkowane w szerokiej gamie barw, od subtelnych pasteli po zdecydowane oraz wyraziste kolory. Szeroki asortyment szkła

lacobel

Autor: DA-BUD
Źródło: http://www.da-bud.pl

powoduje, że można fantazyjnie aranżować swoją kuchnię. Jeżeli myśli się o czymś ciekawym, można zlecić na szkle druk, który będzie piękną ozdobą pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na szkło w kuchni?

Bez wątpienia dużo osób ma wątpliwości, czy szkło w kuchni jest rozwiązaniem praktycznym i odpowiednim. Okazuje się, że jak najbardziej, bo nowoczesne szkło jest bardzo i solidne, przez długi czas utrzymuje piękną kondycję, a jego lśniąca powłoka powoduje, że nieduża kuchnia zyska wizualnie na powierzchni. Żeby jednak cieszyć się urodą szklanego zdobienia, warto zadbać o staranny montaż oraz wypełnienie szpar, w których szkło przylega do ściany, gdyż w innym wypadku dostanie się tam kurz.