Aranżujemy kuchnię

Gdy mamy już kuchnię pomalowaną, wypłytkowaną, szafki stoją i wiszą tam gdzie powinny, zmywarka jak też lodówka odnalazły już swoje miejsce, czas pomyśleć o drobiazgach w rodzaju gary, serwis kawowy, sztućce i wiele innego tego typu przydatnego w kuchni wyposażenia. Ponieważ przedmioty te zazwyczaj mnożą się i zajmują w naszej kuchni coraz to więcej przestrzeni, sugeruję dobrze zastanowić się przed nabyciem dajmy na to garnków. Niech to będą rzeczy nie koniecznie nabywane w znacznych ilościach, za to doskonałe jakościowo, ażeby starczyły nam na długie lata.

Bateria zlewozmywakowa stojąca

Autor: Ferro S.A
Źródło: Ferro S.A

Dobrym pomysłem będą szybkowary zrobione z godziwej jakościowo stali, z grubym spodem. O wiele redukują one czas przygotowywania potraw, przez co możemy zaoszczędzić niemało energii. Oprócz tego, dania przyrządzane w szybkowarze są dużo smaczniejsze, mają wyraźniejszy smak a także aromat. Dzięki krótkiemu duszeniu zachowują dużo więcej składników odżywczych. Możemy w tenże sposób również pitrasić na parze, wstawiając do szybkowaru odpowiednią podstawkę. Smakowite potrawy jednogarnkowe przygotowywane w szybkowarze to: gulasz, fasola po bretońsku, „kociołek”.

Rzecz jasna wygodnym oraz szeroko wykorzystywanym oprzyrządowaniem jest mikrofalówka, szczególnie w dnie kiedy nie mamy dużo czasu na kucharzenie. Nabywając serwis obiadowy najlepiej jest kierować uwagę na to, czy jest to seria reglamentowana. Pewnym jest iż z biegiem czasu będziemy zmuszeni uzupełnić brakujące fragmenty, nawet jeśli nie zamieszkują z nami malutkie dzieciaczki. To samo dotyczy serwisu kawowego jak też innych szklanych naczyń w rodzaju filiżanki oraz kieliszki do wina.

Istotna rzecz – patelnia. Najlepsze są żeliwne. Mogą być one pokryte emalią bądź nie (te bez warstwy emalii wymagają stosownej konserwacji). Żeliwne patelnie wspaniale przewodzą i utrzymują temperaturę, w sposób równomierny się ogrzewają, nie przypalają potraw. Jeżeli nie mamy takiej po babci (im starsza tym lepsza) koniecznie zdobądźmy taką patelkę. Jest może nieco ciężka, jednakże jej atuty na pewno to wynagrodzą. Jeszcze tylko dobry ekspres do kawy (elektryczny bądź na gaz) i możemy nareszcie zabrać się za kucharzenie, bo mamy już w naszej kuchni wszystko co potrzebne każdej pani domu.

Nie ociągaj się – jeżeli pragniesz otrzymać ekstra wiadomości na ten temat, pamiętaj o tym, że bezpłatne wejście (http://www.wonia.pl/dekoracje-slubne/) na ten link w ogóle całkowicie darmowy.

/J]