Stylowe oświetlenie w roli dekoru mieszkania

Lampa musi być skupiającym wzrok dopełnieniem wnętrza. Aktualnie oferowane na rynku dodatki tego typu to często małe dzieła sztuki, których kształty inspirowane są obowiązującymi trendami jak też osiągnięciami najbardziej znanych i cenionych projektantów wyposażenia do mieszkań. Lampy mogą stanowić niezwykle dekoracyjny dodatek, który uwydatni oryginalność nie tylko konkretnego pomieszczenia, lecz też całego lokum.

Autor: Technolux

Wielkość, kształty i kolory lamp proponowanych dzisiaj przez producentów sprawiają, iż z wyborem trafnego rozwiązania nie będą mieli kłopotu właściciele żadnego wnętrza.

Przebijający się aktualnie w estetyce większości mieszkań styl nowoczesny, pozwala na wprowadzenie do wnętrz lamp o klasycznej, prostej bryle. Możemy zatem zaaranżować lampy stojące podłogowe (lampy stojące podłogowe), wytworzone ze stali nierdzewnej czy plastiku. Nie zakłócą one harmonii pomieszczenia, a równocześnie będą stanowić przydatne dodatkowe źródło światła. Zwolennicy stylu glamour mogą z kolei postawić na lampy stojące podłogowe na metalowym wysięgniku, wieńczone kloszem z dodatkiem kryształowych elementów, które z powodzeniem podkreślą blichtr wnętrza.

Interesującym rozwiązaniem, stosowanym w nowoczesnych mieszkaniach jest także oświetlenie podszawkowe, którego oprawa została ukryta pod meblami. Z pomocą takiego rozwiązania można stworzyć efekt zaskakującej dekoracji oraz intymnego nastroju. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż oświetlenie podszafkowe (oświetlenie podszafkowe) nie ingeruje w fakturę poziomych płaszczyzn. Jest to więc znakomite rozwiązanie dla osób lubiących proste, ponadczasowe formy.

lampy

Autor: Technolux
Źródło: Technolux

Natomiast do sypialni będą pasowały lampy nocne (polecane lampy nocne) w formie kinkietów na fantazyjnie wygiętych wysięgnikach, z kloszami o opływających kształtach. Miłośnicy stylu romantycznego mogą zdecydować się na lampy nocne o ażurowym kloszu. W ekologicznych wnętrzach dobrze sprawdzi się oświetlenie w oprawach wykonanych z naturalnych surowców, jak na przykład wikliny. Niezależnie od typu oświetlenia (polecamy ofertę na lampiony do domu galeria decor) oraz stylu opraw, lampy mogą stanowić wartościowy element każdego wnętrza, a równocześnie najważniejszy dekor.