Przerażają cię opłaty za gaz? Może czas rozważyć zmianę dostarczyciela?

Cena gazu, jak na warunki przeciętnego użytkownika w Polsce, jest wysoka. Nieważne czy korzystasz jedynie z kuchenki gazowej, lub też gazem grzejesz cały dom – dobrze jest zastanowić się, czy twoje opłaty mogą być mniejsze.

Ma się rozumieć, dla tych, którzy mają ogrzewanie gazowe, kwestia wysokości rachunków w okresie grzania jest niebywale ważna. Ogrzewanie gazowe jest bardziej komfortowe niż to przy pomocy paliwa stałego jak węgiel, drewno czy miał, dlatego dobrze jest zastanowić się, czy wchodzi w grę zmiana sprzedawcy gazu. W Polsce została wprowadzona liberalizacja rynku energii, a to daje nam opcję zdecydowania się na odmienną firmę przeprowadzającą sprzedaż gazu- więcej o zmianie sprzedawcy gazu Zależnie od naszych potrzeb warto sprawdzić także, czy mamy dobraną właściwą taryfę.
Warto zajrzeć do netu, żeby zorientować się w cenach, w jakich przeprowadzana jest sprzedaż gazu na rynku polskim. Wyszukamy tam oferty konkretnych dostawców. Mimo iż może nam się pozornie zdawać, iż różnice są nieznaczne, to jednak jeżeli pomnożymy je przez nasze średnie użycie gazu, z pewnością okaże się, iż w naszym przypadku zmiana sprzedawcy gazu zaowocuje oszczędnością w późniejszym okresie.
Według prezesa URE, to jest Urzędu Regulacji Energetyki ilość podmiotów korzystających z prawa do wyboru dostarczyciela gazu idzie w górę cały czas. Zmiana sprzedawcy gazu najbardziej dotyczy gospodarstw domowych. Stopniowe pojawianie się na rynku nowych dostawców, a co z tym się wiąże większa konkurencyjność powoduje, że oferta na sprzedaż gazu jest coraz lepsza dla klientów. Doradztwo (zobacz zgłoszenia patentowe) odnośnie jak najmniej problemowej zmiany dostarczyciela możemy uzyskać oczywiście u przedstawicieli poszczególnych firm. Przy powyżej wspomnianym URE jest dostępny Punkt Informacyjny, w którym możemy otrzymać wskazówki o przysługujących nam uprawnieniach na rynku energii (kliknij tutaj aby dowiedzieć się więcej o sprzedawcy gazu).

Mimo tego, że ciepłe miesiące blisko, nie zostawiajmy decyzji o zmianie dostawcy na później. Należy już teraz prześledzić propozycje konkretnych firm, aby mieć czas na podejmowanie dobrej decyzji.

Podobny zajmujący tekst prezentowany jest tutaj, zatem odwiedź witrynę klimatyzacja do domu i upewnij się, jakie treści tam odnajdziesz. One też Cię zainteresują.

Należy, jak w przypadku każdej oferty, uważać na złudne oszczędności oferowane nam. Następnie dobrze jest zwrócić uwagę na fakt, czy otrzymamy gwarancję niezmiennej ceny i jaki jest okres rezygnacji z umowy. O tym, iż trzeba starannie czytać umowę, nie musimy chyba przypominać.