Jakiego rodzaju materiały wykorzystać można na podłogę w miejsce popularnych desek z drewna

Jednym z najczęściej używanych materiałów używanych przy podłogach w domach i mieszkaniach, jest zwykłe drewno. Lecz od pewnego czasu traci ono na popularności, bo koszt kupna takiej podłogi nie jest niski, nie układa się ich najlepiej i mogą również wystąpić problemy z konserwowaniem. Dlatego też próbuje się zastąpić drzewo jakimiś innymi materiałami, które są znacznie tańsze i łatwiejsze w montażu, a często wyglądają bardzo podobnie.

Największą popularnością cieszą się różne rodzaje paneli, charakteryzują się one bardzo dużą trwałością i ładnym wyglądem, bardzo łatwo się je też montuje. Ich dużym plusem jest też to, że bardzo przyjemnie się po nich chodzi, z tego też powodu przeważnie można je spotkać w salonach i pokojach. Tego ostatniego powiedzieć nie można o innym produkcie, to znaczy płytkach drewnopodobnych. Są to tak naprawdę normalne podłogowe płytki, ale mają fakturę do złudzenia przypominającą naturalne drewno. Gdyby nie to, że są jednak chłodniejsze, to wielu ludzi mogłoby je w pierwszej chwili pomylić. Dla zaciekawionych: kfa.

Płytki drewnopodobne od pewnego czasu są bardzo chętnie kupowane przez klientów. Firmy takie jak jak Paradyż, Opoczno czy też Polcolorit nauczyły się tak wytwarzać płytki, aby przypominały one drewno w każdym szczególe. Nie ma żadnego problemu z odwzorowaniem wyglądu naturalnego buku czy starszej deski z sękami. Naśladownictwo takie to nie tylko kolorystyka, lecz także faktura – płytki wyglądają jakby były wykonane z prawdziwego drewna, a

płytki drewnopodobne

Autor: Venus
Źródło: Max-Fliz

ilość oferowanych wzorów cały czas się zwiększa. Tutaj wiele więcej: .

Z powodu tego, że w dalszym ciągu są to płytki, to wybiera się je przeważnie do miejsc narażonych na większe zabrudzenia i kontakt z wilgocią – to znaczy kuchni, przedpokojów i łazienek. Układa się je identycznie, jak wersje klasyczne, bardzo podobna jest również ich codzienna pielęgnacja. Bez żadnych problemów można je myć przy pomocy detergentów, mają też dużą odporność na zarysowania i zanieczyszczenia.

Ciekawe fakty o tej tematyce zdobędziesz w różnych serwisach, lecz znacząca witryna (http://www.filtrynakran.pl/butelki-TERMICZNE-ZE-STALI-NIERDZEWNEJ) jest tylko jedna! Sprawdź nas!

Niektórzy montują pod posadzką z płytek ogrzewanie podłogowe, wtedy w takich pomieszczeniach faktycznie będzie bardzo miło i przytulnie.