Wspomnień czar ukryty w gustownych ramach ozdabiających lokum i każde inne wnętrze.

Nasze istnienie biegnie cały czas do przodu. Coraz szybciej i szybciej nie dając nam chwili na rozkoszowanie się pięknymi momentami czy urokami krajobrazów wokół nas. Również podczas ferii nieraz nie możemy się zatrzymać i ucieszyć cudem w koło nas. Dlatego za wszelką cenę staramy się uchwycić te magiczne momenty. Staramy się uchwycić nasze wspominania, piękno ulotnych chwil, na fotografiach i zdjęciach. Dzięki nim możemy zatrzymać te niezwykłe momenty na dłużej. Jednak nasze drogocenne wspomnienia zasługują na równie piękną oprawę.

zdjęcia w ramkach

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Zwłaszcza, kiedy powracamy z wakacji, wraz z następną porcją wspomnień w duszy i kolekcją fotek naszym aparacie, warto zaopatrzyć się w paręnaście ramek na zdjęcia aby upiększyć nasz dom i wnętrze.Jednak, aby prawidłowo ukazać charakter zdjęcia należy je należycie zaprezentować. Fotografie krajobrazów dzikiej, nieujarzmionej natury, najlepiej prezentują się pojedynczo, w dużych formatach powieszone na ścianie. Fotografie reporterskie, przedstawiające nasze przygody, najlepiej zaprezentują się w większej ilości. Dlatego najlepiej kupić dla nich małe ramki stojące (zobacz lampy stojące do salonu) i ustawić po kilka na komodzie lub półce (więcej: ten odnośnik).

zdjęcie w ramce na ścianie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie jednak od stosowanej konwencji, nasza ramka, tak samo jak każdy składnik lokalu, musi współgrać z duszą tego wnętrza. Inaczej nie tylko ramka będzie szpecić nasze cztery katy, ale także ta negatywna aura przeniesie się na same fotografie. Najlepszym oraz najpewniejszym rozwiązaniem jest nurt klasyczny. Obejmuje on drewniane ramki lub antyramy dla fotografii umieszczonych na czarnym tle. Taka konwencja daje nam niemal stuprocentową pewność, że nasze fotografie będą należycie zaprezentowane. Pasuje ona również do każdego wnętrza, więc nie musimy się obawiać o ich zły wpływ na mieszkanie. Więcej odnośnie aranżacji wnętrz: sprawdź więcej informacji.

Ale nurt najpowszechniejszy bywa również najmniej wyjątkowy. Oznacza to, że fotografie mogą nie bardzo wyróżniać się w domu i wnętrze a co za tym idzie, być niewidoczne.

Więc albo zakładamy, że same fotografie w sobie są na tyle niezwykłe, że przyciągną wzrok każdego odwiedzajacego albo musimy zdecydować się na sposoby trochę mniej konwencjonalne. Podejścia mniej konwencjonalne możemy podzielić taka samo jak aranżacje wnętrza na style prowansalskie, skandynawskie, nowoczesne czy kolonialne. Każda stylistyka cechuje się swą kolorystyką oraz ozdobieniami, które maja swoje odzwierciedlenie w ramach naszych fotografii. Dla przykładu kierunek kolonialny, cechujący się łączeniem surowej angielskiej mody z orientalną stylistyką, są zazwyczaj utrzymane w brązowo-czerwonej kolorystyce. Niejednokrotnie sá na nich złote zdobienia nawiązujące do tamtejszej ornamentyki. Za to w nurcie francuskim dominują złote ramki o bogatym wzornictwie.