Najważniejsze rodzaje nośników reklamy zewnętrznej, dlaczego panele LED stały się tak popularne.

Rynek zewnętrznej reklamy również w ostatnim czasie zaczął korzystać z nowoczesnych technologi. Jeszcze do niedawna wykorzystywano na nim w pierwszej kolejności różnego rodzaju tablice reklamowe, plakaty oraz bilboardy. Każdy z tych nośników miał inne wykorzystanie, zależnie od typu reklamy i charakteru realizowanej kampanii firmy reklamowe oferowały różne rozwiązania.

reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak zasadniczym minusem tradycyjnych nośników było i w dalszym ciągu jest to, że wszystkie zmiany emitowanej reklamy będą się wiązać z koniecznością przyklejenia jej przez kogoś. Wymaga to nie tylko ludzkiej pracy i konieczności dalekich czasem dojazdów, ale też nie daje wiele elastyczności. Z tego też powodu przeważnie tablice reklamowe łódź czy bilboardy są jednak używane przy nieco dłuższych kampaniach, gdyż krótkie są po prostu nieopłacalne i będą wymagać sporej ilości pracy. Reklama, którą zamawia klient naklejana jest na kilka tygodni albo nawet miesięcy, i w takiej formie będzie czekać na koniec emisji – ile kosztuje reklama świetlna łódź.

Wejście do sprzedaży pierwszych ledowych paneli spowodowało małą rewolucję na reklamowym rynku. Nośnik ten będzie bowiem dawał bardzo duże w wielu obszarach i jest zupełnie zrozumiałe, że cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Po pierwsze reklama (sprawdź również: kasetony reklamowe) świetlna łódź wykorzystująca ledowe panele wykazuje się ogromną elastycznością. Emitowanym obrazem steruje komputer, więc nie ma żadnego problemu, żeby nawet co parę sekund zmieniać reklamę. Odpada więc konieczność mozolnego klejenia kolejnych plakatów, wszystko sprowadza się do odpowiedniego ustawienia parametrów emitowania.

wykorzystanie telebimu

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym plusem paneli LED będzie ich bardzo duża elastyczność. Zbudowane są one z niewielkich modułów, jakie można ze sobą łączyć w jedną większą całość. Dzięki temu nie tylko można łatwo otrzymać wymagany rozmiar, lecz również w razie konieczności wszystko prosto rozłożyć i zawieść do innego miejsca. To często jest właśnie stosowane przy najróżniejszych sportowych i kulturalnych imprezach, gdzie ogromne telebimy są jednym z ważniejszych elementów wyposażenia.