Jakiego rodzaju oświetlenie wybrać do salonu oraz przedpokoju? Co doskonale podkreśli te wnętrza

Aranżując nasz dom powinniśmy zatroszczyć się o odpowiedni nastrój, jaki spowoduje, iż zarówno domownicy, jak również osoby odwiedzające nas poczują się świetnie w tym wnętrzu. Takim istotnym elementem i właściwie kluczem do sukcesu będzie oświetlenie domu. To dzięki odpowiednio wybranym lampom i rodzajowi światła, możemy otrzymać ten unikalny jak i przytulny wystrój wnętrz. Jak tego dokonać?

Wisząca lampa w salonie

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej domy w ten sposób są zrobione, że wchodząc z dworu przechodzimy przez przedpokój, z jakiego trafiamy do salonu. Jest to bardzo klasyczny schemat, jakby naturalny przy wyznaczaniu ułożenia pomieszczeń podczas budowy takiego lokum (nowoczesne kinkiety do przedpokoju). Osoby wchodzące do nas już od progu powinny czuć się w tym wnętrzu przyjemnie oraz przytulnie. Jest to też pierwsze wrażenie, które zostaje zapamiętane. Z tego względu warto zatroszczyć się o to, jak wygląda nasz dom (osprzęt elektroinstalacyjny) poczynając od korytarza. Doskonałym sposobem będą nowoczesne kinkiety do przedpokoju, jakie dodadzą również swoim wyglądem oryginalnego charakteru temu miejscu. Jeżeli nie chcemy robić aż tak dużych zmian, możemy na przykład rozejrzeć się za piękną stojącą lampą, jaka będzie używana miast górnego światła. Można w taki sposób otrzymać wrażenie miłego jak i ciepłego wnętrza – oświetlenie domu.

pokój dzienny

Autor: Jeremy Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Po tej nowoczesności w korytarzy pora na zrobienie jeszcze większego wrażenia przytulności, przez użycie tradycyjnych lamp w salonie. Nic w ten sposób jak lampy klasyczne do salonu, nie daje tej przestrzeni tak eleganckiego, wyjątkowego charakteru. Zabytkowe meble oczywiście robią tutaj swoje, jednak stracą sporo ze swojego klimatu, jeżeli nie będą miały pięknej oprawy świetlnej. To właśnie pełne klimatu, ciepłe, boczne światło doda pomieszczeniu wyraźnie gościnnego charakteru. Można zastosować także górne oświetlenie w postaci ładnego żyrandola, jednak nie ma sensu nadużywać tego typu oświetlenia (APD). Znacznie lepszy efekt uzyskamy, gdy źródło światła nie będzie znajdowało się nad naszymi głowami, lecz właśnie gdzieś z boku. Istotne także jest to, że jeżeli już decydujemy się na lampy wiszące, to powinny one posiadać włącznik z regulatorem jasności. W ten sposób będzie można dowolnie zmieniać natężenie światła zależnie od potrzeby.