Nawet za małe pieniądze jesteśmy w stanie tak zaaranżować wnętrza prywatnych pomieszczeń, żeby każdy domownik oraz zaproszony był w stanie poczuć magię świąt

Święta to wyjątkowy czas. O tym świetnie wiedzą zarówno przedszkolaki, jak i dorośli. A święta Bożego Narodzenia bywają zawsze łączone z podarunkami, ale nie tylko one bywają wizytówką tego magicznego okresu. Domowy sernik wydaje się pachnieć piękniej niż zazwyczaj, a i pielęgnowanie tradycyjnych obrzędów przychodzi bez trudu.

dekoracje

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Sam dom wygląda odświętnie, bo jego gospodarze zatroszczyli się o odpowiednią dekorację, na którą obecnie składają się tak różnobarwne lampki na balkon, jak i niebanalne stroiki. W przedświątecznym czasie wydajemy w sklepach wielkopowierzchniowych nieprzyzwoicie duże kwoty, a niektórzy panowie jeszcze zaciągają kredyty. Znane od lat przysłowie zastaw się, a postaw się wydaje się kompletnie nie tracić na aktualności. Jeżeli zatem nie jesteśmy w stanie oszczędzić na pożywieniu lub podarunkach, to próbujemy wydać mniej na bożonarodzeniowe dekoracje.

Upiększanie mieszkalnych wnętrz bywa zazwyczaj domeną gospodyń. To one przeszukują witryny internetowe i kupują tanie dekoracje świąteczne albo przydatne gadżety (więcej o tanich dekoracjach świątecznych). Część niepracujących czterdziestolatek własnoręcznie tworzy piękne stroiki, ozdoby na choinkę czy zawieszki na okna. Czasem okazuje się, że handlowanie takimi produktami może stać się źródłem dodatkowych pieniędzy. Z kolei gospodarze skupiają swoją uwagę na oryginalnym oświetleniu i usiłują prześcignąć sąsiadów, którzy także i w tym roku kupili nowe lampki. Świętom bożonarodzeniowym praktycznie zawsze towarzyszą gruntowne porządki. A dodatkowo można w domowych pomieszczeniach niewielkim kosztem dokonać paru zmian, nawet tych symbolicznych.

dekoracje w domu

Autor: sikeri
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy np. wymienić stare lampy na nowe, co zresztą nie jest zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu, ponieważ żyrandole tanie, czyli te zakupione po konkurencyjnych cenach, wcale nie ustępują jakością oraz imponującym wyglądem modelom z markowych sklepów (). W związku z powyższym niektórzy gospodarze mieszkań (rekomendujemy ofertę na mieszkania archicomu na śródmieściu) nabywają świeczniki specjalnie z myślą o świątecznym biesiadowaniu, które staje się dzięki temu przyjemniejsze. A w bardzo banalny sposób można zamienić stary żyrandol na nowiuśki. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę żyrandole nowoczesne tanie (), żeby zobaczyć, co obecnie jest w modzie, a własny wybór oprzeć również na opiniach internautów.