Jeszcze niedawno możliwość wyposażenia wnętrza domu była mocno zawężona

Jeszcze niedawno możliwość wyposażenia swojego wnętrza była mocno ograniczona dostępnością wzorów i kolorów tapet czy farb. Lecz dynamiczny rozwój fotografii cyfrowej spowodował, że ogromnie uległo to zmianie, i w zasadzie teraz można na ścianie nakleić dowolny rysunek albo zdjęcie, a umożliwiają to fototapety.

Fototapeta na wymiar

Autor: www.przyklejkopety.com.pl
Źródło: www.przyklejkopety.com.pl
Powstały one w oparciu o tradycyjne tapety, które można cały czas zakupić w sklepach, jednak podstawową zaletą jest to, że na fototapecie można wydrukować każdy wzór. Czy to będzie wakacyjna scena, czy ulubiona fotografia kota, nie ma praktycznie żadnych ograniczeń. Starczy przesłać zdjęcie w cyfrowym formacie, określić wymiary i po kilku dniach można przyklejać gotową tapetę.

Oczywiście trzeba przypilnować jakości ujęcia, najlepiej jak by wykonane było w wysokiej rozdzielczości, ale zdecydowana większość dzisiejszych cyfrówek bardzo dobrze sobie z tym już radzi.

Odnajdziesz tu faktycznie szczegółowe omówienie (http://aluzarodekor.pl/oferta/scianki-japonskie/) tego tematu, zatem trzeba je starannie przeczytać. Poznasz wtedy sporo wartościowych informacji.

Jeśli zdjęcie będzie słabszej jakości, to też nie ma problemu, w dobrych firmach pracownicy powinni sobie poradzić z jego odpowiednim przygotowaniem. Rzecz jasna jeżeli ktoś swojego zdjęcia nie dostarczy, to może skorzystać z dostępnych, wykonanych przez zawodowych fotografów, których katalog raczej posiada każda porządna firma.

Kolejnym plusem tej nowinki dekoratorskiej jest to, że zdecydowana większość firm może przygotować fototapety na wymiar jak dokładnie w takim rozmiarze, jak będzie potrzebował zamawiający. Ujęcie jest wtedy odpowiednio retuszowane i drukowane na paskach tapety, które następnie przesyła się klientowi. Do niego będzie należało przyklejenie otrzymanej fototapety na powierzchni ściany, lecz choć trochę zorientowana w domowych robotach na pewno sobie z tym poradzi. Razem z tapetą otrzymuje się szczegółową instrukcję, jak przygotować powierzchnię, jakiego kleju użyć i jak wreszcie nakleić otrzymane paski. Nie jest to trudne, a może dać niesamowite efekty, o czym ma okazję się przekonać coraz więcej chętnych. Oczywiście możliwości cyfrowego druku na samych tapetach się nie kończą, tak naprawdę na każdym przedmiocie wydrukować można jakąś fotografię, czy będą to koszulki, kubki czy na przykład naklejki dla dzieci.