Jak najwspanialej ozdobić swoje okna?

Okna są ogromnie ważnym fragmentem w naszych wnętrzach. Ich główną funkcją jest doświetlenie pomieszczeń mieszkalnych, czy też biurowych. Jednak okna mogą również świetnie pełnić zadania ozdobne w naszych domach. Jest bardzo dużo metod na ozdobienie okien. Mamy dziś więcej opcji niż tylko firany i zasłonki. W sklepach mamy też do wyboru dużą ilość rozmaitych rodzai żaluzji poziomych i pionowych, rolet rzymskich jak i klasycznych stworzonych z różnego rodzaju materiałów.

żaluzje

Autor: Coulisse
Źródło: Coulisse
Jeżeli idzie o żaluzje, są one stworzone z cienkich pasków tak zwanych lameli.http://iltex.pl/produkty/do-ogrodu/Zaletą żaluzji jest to, iż możemy ustawiać lamele pod różnymi kątami i w ten sposób dopasowywać dopływ światła słonecznego. Tak więc można kupić żaluzje aluminiowe, który to surowiec najlepiej osłoni otwór okienny przed nagrzewaniem, jednak wnętrze przystrojone tym sposobem sprawia wrażenie chłodnego. Jeśli natomiast chcemy nasze wnętrze uczynić przytulniejszym, pomyślmy nad nabyciem żaluzji stworzonych z drewna.

Podobnie rolety da się dostać wykonane z drewna lub nawet z bambusa. Niezwykle dekoracyjnie prezentują się rolety tak zwane rzymskie. Musimy jednakże pomnieć o tym, iż po podniesieniu zajmują one trochę górnej części okna, a więc zasłaniają też nieco światła. Poza tym za pomocą rolet nie damy rady zaciemnić naszego okna całkiem. Za to wybór deseni rolet mamy niesamowity! Zaczynając od monochromatycznych, przez wzorzyste.

Ten temat jest dla Ciebie interesujący? Z pewnością zaabsorbuje Cię również nowa wiadomość (https://www.francke-art.pl/meble-metalowe/biurka/), która posiada zbliżone tematycznie kwestie.

Szyte są one z materiałów bardzo lub średnio przepuszczających światło słoneczne, lub też z

żaluzje

Autor: rochelle hartman
Źródło: http://www.flickr.com

tkanin przejrzystych, tj. tiul czy woal. Ci, którzy postawią na bardziej tradycyjne firany, również nie mogą narzekać. I tu podobnie asortyment mamy przebogaty. To, na jaką aranżację okien postawimy, powinno zależeć przede wszystkim od tego, w jakim stylu jest urządzone nasze mieszkanie. Jeżeli jest to kierunek loft, czyli minimalistyczne, nowoczesne, przestrzenne pomieszczenia, wówczas na pewno można powiesić niezawodne żaluzje z aluminium lub też pionowe żaluzje z jasnych tkanin, które doskonale uzupełnią tego rodzaju wystrój.

Z kolei mieszkanie jest umeblowane na fason angielski, który charakteryzuje się ciepłem wnętrz, sugeruję zrezygnować z żaluzji czy rolet na rzecz tradycyjnych firanek i zasłon, mocno udrapowanych, w pastelowych kolorach, koniecznie z kwiecistym wzorem.