Jak znaleźć lokal mieszkalny i nie zwariować?

Rok akademicki za pasem, a ty nie masz gdzie zamieszkać? Wydaje ci się, iż wszystkie porządne mieszkania gdzieś zniknęły? Jak znaleźć przyzwoite mieszkanie?
Najpierw powinniśmy znaleźć interesującą nas ofertę.

wizerunek - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
To niełatwe zadanie i trzeba nastawić się na ustępstwa. Na początek przyszykuj listę priorytetów.

Czy ten tekst jest według Ciebie cenny? Jeżeli tak, to wejdź oraz przeczytaj więcej (http://www.hyzynski.pl/oferta/palisady/) – znajdujące się tutaj zagadnienia odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Wypatrujesz pokoju czy może całego mieszkania? W jakiej lokalizacji? Jak wiele czasu będziesz w stanie przeznaczyć na dojazdy? A może nie wyobrażasz sobie życia bez pieca i pralki? Zastanów się, czy szukasz wygody, czy miejsca do przespania się i jak wiele czasu faktycznie będziesz spędzał w mieszkaniu. Gdy będziesz wiedział, czego pragniesz, będzie ci o wiele łatwiej znaleźć pasujące mieszkanie.

dom

Autor: Bogdan Kulczyński
Źródło: Reynaers Polska
Gdy wyruszysz na oglądanie mieszkanka, sprawdź dokładnie czy jego stan odpowiada ogłoszeniu. Jeśli miał być remont łazienki, zaś na sam jej widok można złapać grzybicę, to nie licz, iż cokolwiek prędko się zmieni. O wszystko dopytaj, a potencjalne dwuznaczności zaznaczaj w umowie. Być może tym sposobem uda Ci się wynegocjować niższą cenę lub dorzucenie paru sprzętów do wyposażenia? Uważaj zwłaszcza na kaucję. Zawsze pobieraj potwierdzenie wpłaty, natomiast w umowie szczegółowo określ warunki jej zwrotu. Może w zamian za odmalowanie mieszkania po okresie wynajmu właściciel skłonny będzie odstąpić od pobierania kaucji? Dobrą opcją jest także zastrzeżenie, że kaucja pokryje koszt ostatnich miesięcy twojego pobytu.

Przede wszystkim jednakże musisz uzbroić się w anielską cierpliwość. Uciekający czas jest złym doradcą, a tak ważne decyzje lepiej podejmuj na chłodno.

Masz jeszcze chwilę? Jeśli tak, to zachęcamy Cię do kolejnej strony, na której przygotowaliśmy szczegółowe artykuły – wejdź w link nagrzewnica elektryczne.

Wykorzystaj net wpisując właściwą frazę, na przykład mieszkania Bielsko.