Pokój hotelowy, pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką

Aby mieć zdrowie i powodzenie, powinniśmy robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze – mawiają Chińczycy. Tak właśnie ma się rzecz ze spaniem. Od tego czy dobrze nam się spało, zależy cały dzień, w związku z tym łóżko odgrywa najważniejsze funkcje w pokoju hotelowym. To łóżko wpływa na komentarz gości, którzy mogą polecić hotel innym.

pokój

Autor: Hotel Montecatini Terme
Źródło: http://www.flickr.com

W internecie podstawową kwestią oprócz zapytania o koszt doby hotelowej jest sprawdzenie komentarzy gości na jego temat. A, że gość hotelowy sporą część czasu spędza na łóżku: nie tylko zapada na nim w sen, ale też leży, oglądając telewizję, czyta, czy odbiera maile, warto więc zwracać uwagę na ich materiał i wykonanie.

Który model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie współgrał z resztą pomieszczeń. Kwestia wyboru właściciela. Jeśli są to rustykalne klimaty warto pokusić się o łóżka drewniane lub metalowe, zaś podwójne łóżka hotelowe, z miękkim materacem oraz pachnącą pościelą odnajdą się w bardziej eleganckim stylu. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w duecie z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało znakomicie. Przy łóżku z całą pewnością muszą stanąć szafki poboczne, które spowodują, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej przyjemna i „otuli podróżnych swymi ramionami”.

Przyjemną atmosferę w pokoju hotelowym uzyskamy za pomocą kilku niedużych lampek stojących czy kinkietów. Wyposażenie pokoju hotelowego w stylu minimalistycznym należy ograniczyć do minimum, porady . Meble mają posiadać subtelną fakturę i modernistyczny kształt, mając to na uwadze łóżka z rzeźbionym wezgłowiem nie zdadzą egzaminu.

Jeżeli czytany tekst totalnie Cię pochłonął, to zobacz odmienny oryginalny tekst (http://www.max-meble.pl/zabudowa-wnek/), który też posiada podobne dane na omawiany temat.

pokój

Autor: Uetliberg
Źródło: http://www.flickr.com

Pokój hotelowy powinien wyróżniać się nie tylko komfortem, ale i stroną wizualną. Dobrze, kiedy jest urządzony w taki sposób, że nie zawiera zbędnych artykułów dekoracyjnych – tym bardziej jest to ważne, jeżeli przeszkadzałyby utrzymanie pokoju w ładzie. Meble hotelowe oraz inne elementy wyposażenia, nie muszą odznaczać się najnowszym designem, istotne jest to, by nie były one zniszczone i brudne – zarysowane blaty, czy wiszące drzwiczki szafek, bez wątpienia wywrą negatywny odbiór u gościa.