Nowoczesne domy – czyli sterowane za pomocą jednego przycisku urządzenia mobilnego

Zautomatyzowane mieszkania to nie pieśń przyszłości. Już obecnie można zdalnie włączyć źródło światło i sprzęty AGD, zamykać czy otworzyć drzwi. I to jedynie za pomocą jednego guzika w smartfonie!

Inteligentne mieszkanie wpisuje się w branżę tzw. Internetu rzeczy. Zamontowane sprzęty mogą się pomiędzy sobą komunikować po to, żeby wychodzić naprzeciwko potrzebom użytkowników. Funkcjonowaniem sprzętów kieruje zintegrowanym układem (zobacz, jak).

Tego typu urządzenia pomagają w obiektach użyteczności publicznej: na lotniskach, w supermarketach i galeriach, emitując wiadomości na urządzenia mobilne. Mają także zastosowanie w domach. Chociaż brzmi to jak pomysł rodem z filmu sci-fi, zdalne sterowanie oświetleniem już wkrótce stanie się popularne w naszych domach. Ten system znacznie ułatwi codzienne życie. Siedząc w fotelu, będziemy mogli jednym guzikiem zgasić górne źródło oświetlenia i zapalić małą lampę.

Nie zwlekaj – jeżeli chcesz przestudiować dalsze wiadomości (https://www.malesapd.pl/) na ów niezwykle zajmujący temat, to kliknij w link poniżej i przejdź do nowego wpisu.

Wychodząc z mieszkania, nie będziemy zmuszeni zajrzeć do każdego pomieszczenia. Jeden przycisk w urządzeniu mobilnym zgasi wszystkie ewentualnie włączone źródła oświetlenia, oszczędzając prąd i nasz czas. Inteligentne mieszkanie to jednakże znacznie więcej, niż zdalne sterowanie oświetleniem.

jasne mieszkanie

Autor: University of Exeter
Źródło: http://www.flickr.com

Będąc w pobliżu domu będziemy mogli otwierać drzwi garażowe, włączyć światło przy wejściu do mieszkania, a nawet uruchomić ekspres do kawy. Wybierając się na zakupy, zdalnie będziemy mogli zgasić wszystkie światła, zamknąć okna i drzwi do garażu… Wszystko za pomocą jednego przycisku w urządzeniu mobilnym. Rynek systemów związanym z tą branżą, stopniowo wkracza do Polski. Powstają przedsiębiorstwa dostarczające tego typu oprogramowanie, sporo z nich ma na koncie także sukcesy zagranicą.

Inteligentne mieszkanie to mieszkanie, które poznało i rozumie potrzeby swojego właściciela. Komunikuje się z jego smartfonem i na jego polecenie włączą i wyłączą urządzenia AGD.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij ponadto tu – zobaczysz w tamtym miejscu bardzo użyteczny portal (https://www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne,g37.html), który także okaże się dla Ciebie interesujący.

To również zdalne sterowanie oświetleniem, upraszczające codzienne życie. Autorom takich systemów przyświeca prosta idea – nowe technologie powstają głównie po to, żeby służyć ludziom.