Jakich błędów powinniśmy się wystrzegać przy aranżacji kuchni?

Aranżacja niewielkich rozmiarów kuchni to niemały problem, ale z dużą bywa jeszcze większy. Znajoma architektka została poproszona o radę. Ktoś urządził ogromny apartament i pojawił się problem z równie ogromną kuchnią połączoną z salonem. W stumetrowym pomieszczeniu całą ścianę przeznaczono na zabudowę, sprytnie „maskującą” lodówkę, i sprzęty AGD, a przed nimi ulokowano wyspę. W niedużej odległości musiał również stanąć spory stół, gdyż gospodarze często wydają przyjęcia. Na kanapę i fotele prawie zabrakło metrażu. Okazało się, że wyspa „z przyległościami” zajmowała aż piętnaście metrów. Była jak pomnik na środku placu. Czy warto było?

kuchnia

Autor: Paweł Bykowski
Źródło: http://pawelbykowski.wordpress.com/
Wyspa jest dodatkowym blatem roboczym, ale ogranicza przestrzeń.

Pragniesz zgłębić oprócz tego inne podobne posty, ale nie masz pewności, gdzie ich szukać? Bez obawy – sprawdź więcej w tekście (www.salapodskrzydlami.pl/kontakt/).

W większości naszych mieszkań lepiej spisze się blat kuchenny w towarzystwie stołu (przykład – blaty kuchenne). Albowiem w kuchni nie tylko przygotowujemy posiłki, ale i popijamy kawę czy nadrabiamy książkowe zaległości. Może to moda na slow life, może powrót do tradycji, kiedy to bliscy sobie ludzie przykładnie spotykali się przy stole na śniadania, obiady i kolacje? Tak czy inaczej stoły kuchenne od dawna stanowią symbol ogniska domowego.

Szafki do kuchni to zakup na dłuższy okres, toteż przed ”wycieczką” do salonu meblowego poszukajmy inspiracji w Internecie czy magazynach poświęconych urządzaniu wnętrz. Warto pokusić się o klasyczne kształty, które odnajdą się w zasadzie w każdej aranżacji mieszkania i posłużą nam przez długie lata. W internecie znajdziemy wiele firm, w których profesjonalna i wykwalifikowana kadra zajmie się przygotowaniem projektu, wykonaniem oraz

kuchnia

Autor: KAM
Źródło: KAM

montażem mebli kuchennych.

Należy tylko wpisać w sieci frazę: szafki kuchenne. Idealnym rozwiązaniem okaże się kuchnia pod zabudowę.

Zainteresował Cię ten tekst? Wejdź zatem do kolejnego artykułu i czytaj galeriaoswietlenia.pl tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię kwestiach.

Zaletą mebli dla nas zaprojektowanych, jest zabudowanie sprzętów AGD i przyrządów stosowanych w gospodarstwie domowym. Takich perspektyw nie dają nam standardowe zestawy mebli. Musimy zdać sobie sprawę z tego jednak, że inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym wydatkiem, toteż pośpiech nie będzie dobrym doradcą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*