Czy płytki elewacyjne to trafiony wybór?

We współczesnej architekturze liczy się nie tylko wytrzymałość zastosowanych materiałów, lecz także ich walory estetyczne.

Elewacja z cegły klienkierowej Fraza

Źródło: Wienerberger
Coraz częściej odchodzimy od tradycyjnych rozwiązań, żeby nasze domy wyglądały ładnie i nietypowo. Opłaca się zadbać o fasadę domu, która stanowi niejako wizytówkę naszej nieruchomości.

Zwykły tynk traci w dzisiejszej aranżacji pozycję lidera. Coraz bardziej popularne są z kolei płytki elewacyjne – polecane przez Wienerberger,.

Jeżeli masz ochotę wyszukać materiały na omawiany temat, to przejdź tutaj (http://prymat.net/oferta/wypozyczalnia/) i zobacz pozostałe informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Pod tą nazwą kryje się ogrom tworzyw, które pozwolą w doskonały sposób polepszyć wartość wizualną każdej nieruchomości. Płytki elewacyjne zewnętrzne stosuje się do ozdabiania elewacji prywatnych domów, zwykle do wysokości ok. 2 metrów, od czasu do czasu jednak przykrywa się nimi dom na całej wysokości. Na rynku znajdziemy kilka najmodniejszych odmian płytek, np. płytki klinkierowe, albo wyjątkowo gustowne płytki z kamienia naturalnego. Jeśli nie chcemy przepłacać, można wybrać płytki betonowe, które specjalnie wygładzane i barwione, bardzo przypominają te kamienne, a są kilkakrotnie tańsze. Ładnie prezentują się również fantazyjnie barwione płytki silikatowe, choć te – niestety – nie są zbyt odporne na działanie różnorodnych czynników. Jeżeli planujemy pokryć płytkami nierówne powierzchnie, albo łuki, najwygodniejszym rozwiązaniem będą płytki, zrobione z elastycznych, syntetycznych żywic.

Płytki elewacyjne mają długą listę niezaprzeczalnych atutów. Pierwszą zaletą jest niebywała trwałość, odporność na uszkodzenia oraz na różnorodne warunki klimatyczne. Płytki są wyjątkowo mocne, poprawnie zamontowane bez problemu wytrzymają wiele lat, ciągle idealnie wyglądając. Nie tracą koloru pod wpływem działania promieni słonecznych, nie chłoną wody, dzięki czemu doskonale chronią elewację przed nadmierną wilgocią. Dzięki słabej absorpcji, nie dochodzi do wnikania brudu do wewnętrznej budowy płytek, pojawiające się plamy można w prosty i szybki sposób usunąć. Inną zaletą płytek elewacyjnych jest ich atrakcyjność wizualna.

Przydatny post? Jeśli tak myślisz, przeczytaj dodatkowe porady na rozważany temat – bez marudzenia kliknij tu, więcej zobaczysz w linku (https://estella-shop.eu/26-ekskluzywna-posciel-batyst).

Mnogość wzorów i odcieni powoduje, że bez trudu można dobrać wygląd elewacji do wyglądu domu i jego otoczenia. Montaż płytek nie jest kłopotliwy i przypomina układanie ceramiki łazienkowej. Jeśli płytki zostaną prawidłowo zamontowane, nie będą się odkształcać pod wpływem różnic temperatur. Miejmy na uwadze, że do montażu trzeba użyć zapraw mrozoodpornych, a płytki nakłada się na ocieplony wcześniej budynek.