Aranżujemy pokój sypialny – styl nowoczesny

Alkierz to twój domowy azyl, miejsce ukojenia, harmonii, prywatności. Bez względu na to, który kierunek projektowania wyselekcjonujesz – nowoczesny, romantyczny, wschodni, retro, bądź całkowitą awangardę – jedno powinno być pewne – powinna być jak z marzeń!

Przypuszczalnie w sypialni spędzamy jedną trzecią naszego żywota, tak więc to najistotniejsze wnętrze w naszych domach. Musi być zatem wygodna, piękna, nieomal luksusowa. A przede wszystkim musi odzwierciedlać nasz styl, ujawniać nasze ja. Nowoczesna prostota. Dla wszystkich, którzy uwielbiają być na czasie.

ciemna bawełniana pościel

Autor: Urbane Apartments
Źródło: http://www.flickr.com

Geometryczne figury, nieskomplikowana forma i… i nic poza tym. Taki jest wygląd współczesny. Nie spotkamy tutaj tradycyjnej nocnej lampki, nostalgicznej toaletki, cyzelowanych mebli, klasycznej firany w oknie. Duża przestrzeń, proste meble sosnowe i gra nasyconych kolorów – tak wygląda współczesna alkierz. Wydawałoby się, że skromnie, że nudno? Nic w wyższym stopniu mylnego. Gra barw. Zdecydowane odcienie dają wrażenie pełnego ekspresyjności pomieszczenia. Nie lękajmy się ostrych barw, takich jak czerwony, brąz, zielony. Jeżeli pomieszczenie wydaje nam się nadto ciemne, to zawsze można je ożywić np. jasną podłogą. Kontrasty kolorystyczne w tego rodzaju aranżacjach grają bardzo ważną rolę. Jeżeli nie lubimy ciemnych kolorów na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne barwy (biały, piaskowy, popiel), jednakże nie zapomnijmy o kontrastowych meblach, posadzce, uzupełnieniach tj. pościel bawełniana 3d. Odpowiednie oświetlenie. W alkowie najważniejszą rolę gra światło dekoracyjne, jakie nadaje wnętrzu intymności, buduje atmosferę. Musimy więc zrezygnować z oświetlenia centralnego, na rzecz właśnie lamp ogniskujących światło na ścianach. Światło musi być subtelne, o ciepłym zabarwieniu. No i rzecz jasna, jeżeli urządzamy sypialnię w stylu współczesnym, to i takie także winny być lampy.

Akcesoria i akcenty. W aranżacji właściwie każdego wnętrza najwięcej uwagi przywiązujemy do mebli, podłóg, odcienia ścian. Tymczasem dodatki mogą odgrywać newralgiczną rolę także w sypialni. Podstawowym akcentem w sypialni jest naturalnie pościel z bawełny – skorzystaj z oferty firmy Magnat, jednak nie zapominajmy też o ozdobnych poduszeczkach.

Czy gromadzisz informacje w kontekście studiowanego tematu? Jeśli tak, to zobacz więcej w tym opracowaniu (http://www.dywanydoprzedszkola.pl/). Ono również okaże się dla Ciebie ekscytujące.

Stosownie dobrane, niestarannie rzucone na posłanie, w kilka chwil przeistoczą każde pomieszczenie.