Jakie sprawy trzeba wziąć pod uwagę, kiedy chodzi o odpowiedni projekt toalety publicznej? O jakich rzeczach trzeba wiedzieć?

Sporo miejsc w przestrzeni publicznej musi zostać zaprojektowanych nie tylko z myślą o wygodzie, funkcjonalności, lecz także z myślą o przestrzeganiu zasad higieny. Przecież w takich miejscach, jak toalety w miastach korzysta sporo ludzi.

Pokój

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu tak ważne jest, aby przestrzegać tak ważnych wytycznych. Jak przedstawiają się takie zasady?
Gdy chodzi o przestrzeganie takich zasad, to na pewno bardzo istotne jest, aby miejsca takie były bardzo proste oraz, by łatwo było utrzymać w nich dobry stan czystości. Tutaj kluczowe będą użyte surowce, lecz także nie umieszczanie na projekcie wielkiej ilości trudno dostępnych miejsc, gdzie może zbierać się sporo zanieczyszczeń. Kolejną sprawą jest kwestia wyposażenie toalet publicznych. Gdy chodzi o tego typu urządzenia, to powinny one spełniać bardzo ważne normy, jakie powodują, iż możliwe staje się higieniczne korzystanie z tego typu sprzętu przez dużą grupę osób – skocz.

czas - kadr

Autor: Dawid Dawidowski
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego właśnie w tego typu miejscach nie może być sprzętów wielorazowych, jak w prywatnych toaletach, gdzie używa ich tylko pojedyncza rodzina. W tym wypadku kostka mydła na pewno nie będzie na miejscu, w zamian za to mamy dozowniki na mydło, lub takie z pianą do mycia rąk. Ręce nie wycieramy w ten sam co wszyscy ręcznik, lecz bardziej w papierowy ręcznik, lub też dobrze sprawdzi się suszarka do rąk.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, to wejdź na naszą następną witrynę oraz dowiedz się także (https://spoiwex.pl/produkty-drohart-22,5) czegoś nowego o tym poście.

Ważne, by użyte urządzenia były przystosowane do użytku publicznego. Należy mieć pojęcie, iż w takich miejscach bakterie przenoszą się łatwo, z tego względu im mniej rzeczy musimy uruchomić dotykiem, tym lepiej – popatrz na wyposażenie toalet publicznych.

Świetnie sprawdzą się dajmy na to krany, jakie włączają się, kiedy zadziała fotokomórka. Na szczęście tworzonych jest wciąż więcej tego typu doskonale dostosowanych toalet w przestrzeniach miast.