Czym się kierować, gdy myśli się o pozyskaniu dachówki?

Zakup pokrycia dachowego nie należy do łatwych zadań. Aktualnie w branży budowlanej istnieje ostra rywalizacja. Producenci rywalizują w oferowaniu bardziej nowatorskich rozwiązań. Nabywcy zostają postawieni przed niełatwym wyborem. Oto parę sugestii, które będą pomocne przy wyborze skutecznych produktów budowlanych.

Ceramiczne pokrycia dachowe

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Kluczowym aspektem wyboru dachówki jest to, aby była dostosowana do więźby dachowej. Kluczowa jest ocena odporności dachu. Zanim zakupimy dachówkę trzeba wiedzieć, ciężar maksymalny uniesie więźba.

Jeżeli odkryte przez Ciebie tu informacje są niewystarczające, to ta wskazówka ze strony (https://www.prymat.net/oferta/artykuly-przemyslowe/wozki-transportowe/) być może będzie warta Twojej uwagi.

Te informacje powinny determinować dalsze decyzje. W skrajnym przypadku trzeba będzie kierować się lekkością dachówek.

Kolejnym aspektem są kwestie estetyki. Są one zależne od osobistych odczuć osoby. Niektórzy wolą pokrycia dachowe o stonowanych, zwyczajowych kolorach. Natomiast inni ludzie wolą eksperymentować z jaskrawymi barwami. Najistotniejsze jednak jest to, aby kolor odpowiadał właścicielowi. To przecież jest jego dom.Dachówki ceramiczne można podzielić na 3 rodzaje – więcej dowiesz się pod adresem

Pierwszym rodzajem są pokrycia dachowe naturalne. Dominuje u nich przede wszystkim barwa czerwona, gdyż posiadają związki żelaza w glinie. Współczesna metoda ich tworzenia umożliwia otrzymywanie barw więźba prefabrykowana wiązar system ciemnobrązowego do jasnożółtego. Minusem tych dachówek jest to, że szybko porastają mchem. Lepiej jest wybrać trochę droższe dachówki angobowane (dachówki ceny), które są o wiele trwalsze i mniej skłonne na porastanie mchem. Ich oczyszczanie jest także o wiele prostsze.

Ceramiczne materiały budowlane

Autor: Röben Polska Sp. z o.o.
Źródło: Röben Polska Sp. z o.o.
Angobowanie dachówek jest metodą barwienia, która pozwala na uzyskiwanie większej palety barw. Można zakupić je w kolorze brązowym, kasztanowym czy miedzianym. Angoba chroni przed oddziaływaniem z zewnątrz i ma wpływ na trwałość pokrycia dachowego. Względy estetyczne i przystępna cena w odniesieniu do jakość sprawiły, że jest to powszechnie stosowany rodzaj pokrycia dachowego.
Trzecim rodzajem pokrycia ceramicznego jest dachówka glazurowana. Z uwagi na bardzo dobrą jakość zalicza się ją do produktów najdroższych. W czasie wytwarzania jest pokryta powierzchnią szkliwa, co przyczynia się do zamknięcia por ceramiki. W efekcie jest ona o wiele bardziej odporna na zanieczyszczenia i czynniki atmosferyczne. Te dachówki są bardzo odporne oraz proste w utrzymaniu i czyszczeniu z różnych zabrudzeń i mchu.