Po co anoduje się aluminium?

Anodowanie jest to proces przeprowadzany w celu uformowanie na powierzchni metalu powłoki tlenku, jaka skutecznie chroni metal przed niekorzystnymi wpływami atmosferycznymi.
Warstewka tlenku aluminium ma bardzo dużą trwałość na ścieranie.

anodowanie śląskie

Autor: Barbara Ann Spengler
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego powodu anodowane materiały doskonale nadadzą się do części machin będących w ruchu albo pracujących. Prócz wymienionych w tym miejscu zalet możemy dodać, że koszt anodowania będzie mniejszy aniżeli koszta malowania proszkowego.

Te interesujące wiadomości posiadają swą kontynuację. Chcesz ją poznać? Więc idź do serwisu i tam rozkoszuj się frapującymi informacjami.

Powłoka anodowana jest nietrująca a także stabilna chemicznie. Wytrzymałość na temperaturę powłoki anodowej jest jednakowa jak metalu chronionego, w przypadku aluminium będzie to punkt mięknięcia aluminium. Żadna z farb nie ma takich właściwości temperaturowych. O ile warstwa jest malowana, wówczas kolor utrzyma się przez dużo lat, nic nie tracąc przy tym na zabarwieniu ani nie pokrywa się plamami. Trzeba zaakcentować, że warstwa anodowana będzie odporna na promieniowanie słoneczne. Pod wpływem promieniowania UV kolor anodowanej powłoki nie płowieje.

stropy

Autor: Simon Samtleben
Źródło: http://www.flickr.com
Warstwa anodowana nie dość iż chroni metal przed wpływami zewnętrznych czynników, to jeszcze jeżeli jest farbowana, ma ładny, trwały jak też jednostajny metaliczny odcień. Jest to bezcenna cecha szczególnie ważna przy budowie fragmentów konstrukcji zewnętrznych, jak lady sklepowe bądź drzwi wystawowe. Przemysł już od kilkudziesięciu lat z powodzeniem stosuje anodowane powłoki, ponieważ mają swoje niezaprzeczalne zalety.

Jeśli zainteresował Cię ten wątek, poznaj dodatkowo inne nasze strony (https://oknar-internorm.pl/poradnik/jak-rozszczelnic-okna), ponieważ prezentują one podobny temat, zatem na pewno Cię zafascynują.

Anodowanie w użyciach przemysłowych to aktualnie standard.

Stąd profile anodowane wykorzystywane są w przemyśle samochodowym, robi się z nich ramy okienne itp. Wpisując w wyszukiwarkę frazę: anodowanie śląskie, bez problemu odnajdziesz poszukiwane firmy w twoim sąsiedztwie.