Przed młodą parą, którzy planują zorganizować zaślubiny i niezapomniane przyjęcie weselne stoi wiele wyzwań

Muszą załatwić odpowiednią salę, zdecydować się na konkretne menu, zapewnić okazałe dekoracje i oczywiście dobrą muzykę. Zwłaszcza z tym ostatnim punktem może być więcej kłopotów, ponieważ zespoły weselne nie zawsze prezentują usługi na najwyższym poziomie i jeżeli zaoferowana muzyka będzie kiepskiej jakości, może to zepsuć nawet szczegółowo zorganizowane przyjęcie. Na co więc zwracać uwagę zamawiając zespół muzyczny na wesele?

Wesele

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Z reguły jest tak, że w przypadku dużych uroczystości jak m.in. wesele liczy się dla nas każda złotówka. Staramy się oszczędzać na tym, na czym się da, niemniej nie zawsze taniej znaczy lepiej. Zamówienie zespołu na wesele nie jest tanią inwestycją – zwykle należy się liczyć z kosztem minimum dwóch tysięcy złotych, co biorąc pod uwagę jednodniową imprezę stanowi rzecz jasna sporą sumę. Równocześnie różne zespoły proponują w tej cenie inne usługi, np. . Niektóre gwarantują wyłącznie granie muzyki, a o całą oprawę świetlną i dekoracyjną musimy zadbać sami. Inne natomiast oferują nie tylko swój, wysokiej jakości sprzęt, ale również całą oprawę sceniczną – właściwe oświetlenie, nagłośnienie i efekty specjalne (dym, lasery itp.).

Żeby uzyskać świeże informacje na omawiane zagadnienie przenieś się tutaj, a zapewne nie będziesz rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Warto więc dokładnie zweryfikować co zawiera proponowana cena i wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę.W przypadku zespołu weselnego bardzo ważna jest jakość proponowanych usług i doświadczenie sceniczne muzyków. Jedni już przy pomocy zwykłego keyboardu i gitary potrafią zdziałać prawdziwe cuda, inni nawet dysponując rozbudowaną kadrą i sprzętem wykonują mało atrakcyjne przedstawienia muzyczne. Trzeba więc skrupulatnie sprawdzić jak gra zespół. Pod tym względem warto posłuchać przykładowych utworów – jeśli to możliwe na żywo.

koncert

Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com
Można także sprawdzić nagrania z dotychczas odbytych wesel, na których będzie pokazane jak bawią się ludzie przy akompaniamencie takiego zespołu.
Na koniec warto warto wziąć też pod uwagę takie kwestie, jak ta czy zespół dysponuje własnym środkiem transportu oraz czy wokalista bądź wokalistka może jednoczenie pełnić funkcję wodzireja. Nie każdy bowiem ma do tego smykałkę, tymczasem sprawne zachęcanie uczestników do zabawy jest w tym przypadku niezwykle ważne.