Nasze domy czy nawet bloki od zewnątrz pokryte są ładną elewacją, której odcień sami możemy wybrać

Każdy, kto buduje dom, z reguły w myślach wybiega już znacznie w przyszłość i marzy o urządzaniu pokoi. Najpierw jednak trzeba zatroszczyć się o sam budynek i zrobić go z zewnątrz, żeby cieszył oko.
Zazwyczaj z zewnętrznej strony decydujemy się na tynk.

materiał

Autor: BOLIX
Źródło: BOLIX
tynk

Autor: Yosuke Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com

Bywa to z reguły najprostsza i najbardziej efektywna ochrona murów przed uszkodzeniami lub działaniem pogody. Wybrać mamy możliwość także kolor. Na początku elewacja wygląda jak nowa i nie myślimy nawet, że może się to zmienić. Jednakże, po jakimś czasie farba (zobacz: farba perłowa) brudzi się i na tynku mogą powstać zacieki. Nie będzie to nasza wina. Po prostu, na ścianę oddziałują warunki pogodowe i nic nie możemy z tym zrobić. Nasz budynek musi przecież wytrzymać słońce, ulewy, gradobicie oraz mróz. To dużo. Po prostu, musi wejść nam w krew regularne mycie swojego domu z zewnątrz. Przynajmniej raz w roku. Można to połączyć wraz z całkowitymi porządkami wiosennym, które najczęściej robimy też wewnątrz budynku. Choć mycie elewacji może wydawać się z początku trudne, to takie nie jest. Starczy woda i detergent, który możemy nabyć w supermarkecie. Po prostu jest to dosyć czasochłonne zajęcie. Z tego powodu, mycie można zlecić spółce, która specjalizuje się w tego rodzaju zleceniach.

Mają oni najlepsze środki oraz sprzęt, który pozwala im sprawnie poruszać się na wysokościach. Dla nas może być to małe bezpieczne, szczególnie jeśli nie mamy odpowiednich lin oraz innych zabezpieczeń.