Jak powinna się prezentować wygodna łazienka? Jakie powinny być niej konieczne elementy? Czy urządzenie łazienki dużo kosztuje?

Łazienka jest niezwykle potrzebnym miejscem w każdym mieszkaniu, dlatego należy zaplanować ją ergonomiczne. Z łazienki korzystamy kilkakrotnie w ciągu doby, chociaż nie zawsze przywiązujemy do tego wagę. Jest to miejsce w którym myjemy się, pierzemy, czeszemy fryzurę, makijaż a niekiedy suszymy również pranie.

link do strony
Łazienki w zwykłych mieszkaniach zazwyczaj są niewielkie, ale nie przeszkadza to w tym, aby zrobić miłe dla oka i ekonomiczne pomysły. Jeśli łazienka jest mała najlepiej zamontować w niej niezbyt dużą kabinę prysznicową, podwieszane wc i niewielką umywalkę. Jeżeli marzymy by tam zmieścić również pralkę to należy wybrać model ładowany od góry lub zwykłą pralkę o małej głębokości. W małych łazienkach prysznic można zastąpić także niewielka wanną z parawanem. Świetnie także prezentują się dywaniki łazienkowe, na przykład firmy Kerasan (oferta sklepu).

Jeśli chcemy suszyć w łazience pranie to musimy również pomyśleć o suszarce.

Opisywane w tym poście kwestie Cię interesują? Jeżeli tak, to kliknij jeszcze tu – to niezwykle wiarygodna strona dla miłośników takiej tematyki.

W naszym kraju najmodniejsze są suszarki montowane na suficie. Można także zdecydować się na mniejszą suszarkę, która będzie zajmować mniej miejsca. Do zdobycia są suszarki kompaktowe oraz harmonijkowe, które da się składać w czasie, kiedy ich nie używamy. Jako dodatek można skorzystać z grzejnika drabinkowego, który montuje się na ścianie i służy on między innymi do suszenia ręczników. W każdej łazience przyda się też, chociaż pojedyncza szafka zamykana, w której uda się składować chemię i kosmetyki. Jeżeli| mamy na to miejsce to można ustawić wąską szafkę w formie słupka, z wbudowanym koszem na rzeczy do prania.Jeśli nie ma miejsca na szafkę stojącą mamy okazję na ścianie powiesić inną mniejszą szafkę zamykaną albo zamówić szafkę typu pawlacz.

Orientalna łazienka

Autor: THREESIXTY
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle popularne są również otwarte półki w ścianach otoczone glazurą. możemy tam umieścić kosmetyki, co jest niezwykle wygodne, bo zazwyczaj mamy je na wyciągniecie reki.

Wejdź na ten odnośnik, a zobaczysz, że mieszczące się tam wpisy ze strony (https://www.aplusdesign.pl/) zaintrygują takie osoby, które zaabsorbowane są analizowaną w tym miejscu tematyką.

Kosmetyki mnóstwo osób układa również bezpośrednio przy umywalce. Wygodę korzystania z łazienki wspierają także tego typu elementy jak: ciepłe i miękkie dywaniki podłogowe, uchwytna suszarkę przymocowany do ściany czy wieszaczki na ręczniki i szlafroki. Na komfort funkcjonowania wpływa także wybór właściwego oświetlenia.