W jaki sposób praktycznie, skutecznie i równocześnie modnie urządzić małe wnętrze?

Aranżacja niewielkich wnętrz zdoła być trudna, bo w wielu przypadkach nie zdołamy wykorzystać takich rezultatów i motywów aranżacyjnych, które byśmy chcieli. W niewielkich wnętrzach nie zdołamy pozwolić sobie na sporą ilość mebli bądź dodatków, albowiem pomieszczenie będzie wyglądać na jeszcze mniejsze oraz stanie się zagracone. Także nie wszystkie kolory ścian będą pasować do niewielkich wnętrz. Urządzając małe wnętrze, warto je trochę rozchmurzyć i optycznie powiększyć.

Jeśli mamy taką możność zastosujmy szafy wnękowe, jakie oszczędzą miejsce w pomieszczeniu. W tym samym celu pożądane byłoby zastosować szafki czy półki wiszące. W małych wnętrzach muszą przeważać jasne kolory – tyczy się to zarówno mebli jak też ścian. Nie malujmy ścian na ciemne kolory, bo one optycznie zmniejszają pomieszczenie – dowiedz się więcej .

Masz trochę wolnego czasu i masz ochotę rozszerzyć wiedzę z tego działu? W takim razie najedź na hiperłącze do witryny i tam delektuj się drobiazgowymi wiadomościami.

Powinno się również stosować prawidłowo jasne oświetlenie, jakie również sprawi, iż wnętrze będzie wydawać się nieznacznie większe.

aranżacja wnętrz

Autor: Nico Kaiser
Źródło: http://www.flickr.com

W zależności od tego który typ pomieszczenia urządzamy, możemy wykorzystać różne przydatne rozwiązania. Jeżeli na przykład mamy tycią kuchnię i wysoki salon, to zamiast kłaść stół w kuchni – ustawmy go w salonie. Dzięki temu kuchnia zyska więcej miejsca i będzie wydawać się większa – ciesz się pięknym domem . W przypadku małej łazienki powinno się zrezygnować z wanny na rzecz prysznica, natomiast zamiast półek stojących zdecydować się na wiszące. Mała sypialnia (łóżko kontynentalne) również nie potrzebuje wiele.

Najistotniejszą rzeczą w sypialni jest rzecz jasna łóżko, możemy zdecydować się również na niewielkie stoliczki przy łóżku czy małą komodę. Szafę możemy postawić w salonie lub zdecydować się na szafy wnękowe w sypialni, które nie zajmują przestrzeni. Dobór stosownych mebli, dodatków, oświetlenia i kolorystyki pomoże nam doskonale zaaranżować nieduże wnętrza. Wystarczy parę dobrych pomysłów, żeby nieduże aranżacje też wyglądały zdumiewająco i były równie efektywne jak pojemne wnętrza.