Które ogrodzenie wybrać, aby cieszyć się nim przez lata?

Wybór ogrodzenia posesji do pewnego czasu był dość łatwy. Na rynku dominowało ogrodzenie z siatki. Od pewnego czasu obserwuje się nowe trendy w tej branży. Otóż dość częstszym widokiem są panele ogrodzeniowe. Często są stosowane do ogradzania terenów firm. Tymczasem okazuje się, że także bardzo dobrze sprawdzają się jako płot rozlokowany wokół posesji prywatnych. Co jest lepsze: tradycyjna siatka czy panele ogrodzeniowe?

Ogrodzenia Wrocław” są wyrażeniem wpisywanym przez wielu internautów. Czemu? Dlatego, ponieważ problem zabezpieczenia działki jest istotnym czynnikiem troski o bezpieczeństwo własnej rodziny. Jeszcze bardzo rozchwytywane są na rynku siatki do ogrodzenia terenu. Niewątpliwie są tańszym produktem niż chociażby ogrodzenie murowane. Również są szybsze w montażu. Siatka pleciona, zrobiona z drutów luźno przylegających do siebie, jest stosunkowo tania. Toteż cieszy się większą popularnością. Jednakże jej instalacja nie należy do najłatwiejszych, ponieważ wymaga uczestnictwa drugiej osoby.

Panele Zenturo

Autor: www.betafence.pl
Źródło: www.betafence.pl

Ponadto siatka pleciona jest podatna na szybkie zniszczenie. O wiele mocniejsze są siatki zrobione ze zgrzanych ze sobą drutów. Najczęściej posiadają one otwory w kształcie kwadratów. Jest o wiele łatwiejsza w montażu, bo nie potrzebuje naciągu. Jej pręty są mniej elastyczne, co także jest pomocne w momencie montażu ogrodzenia. Ogrodzenia i bramy panelowe są dobrą alternatywą dla płotów i bram wykonanych z siatki. Cena tego typu ogrodzenia zachęca, bo jest porównywalna z poprzednim gatunkiem ogrodzenia czy wręcz niższa. Ogrodzenia panelowe mają bardzo szerokie zastosowanie, bo sprawdzają się zarówno jako ogrodzenie terenu urzędów, firmy czy prywatnych posesji. Panele są skonstruowane z drutów stalowych, które mają bardzo różnorodne średnice. Średnica jest zależna od tego, jak bardzo mają być wytrzymałe.

Ogrodzenia panelowe są bardzo proste w montażu. Można je rozłożyć w pojedynkę. Dużą zaletą paneli jest to, że bardzo dobrze wtapia się w estetykę działki, którą ogradza. Panele ogrodzeniowe producent są uchwytne w różnorodnych barwach, bo istnieje możliwość ich malowania przez lakierowanie proszkowe. Powyższe cechy czynią je godnymi polecenia.