Obraz, jako pomysłowy prezent dla każdego

Obrazy kiedyś pełniły funkcję fotografii. Osoby bardzo bogate, stać było by co jakiś czas zamawiać swoje portrety bądź portrety rodzinne u cenionych malarzy, które następnie wisiały na ścianach domostw. Biedniejsi ludzie nie mieli jednak takiej możliwości. Współcześnie, zdjęcia są już tak powszechne, że po okresowym zaniku, obrazy stają się znowu bardzo popularne. Niemniej zamówienie portretu ciągle jest dość kosztownym rozwiązaniem, zwłaszcza dla osób, których talent jest ceniony w środowisku. Alternatywą mogą stać się drukowane obrazy, które stanowią faktycznie dość ciekawy pomysł np. na prezent.

obraz

Autor: Czesław Chwiszczuk
Źródło: Grupa Archicom
W związku z tym, że są drukowane, doskonale odzwierciedlają wzór. Jest to znacząca zaleta, gdyż w przypadku prawdziwych malarzy, obrazy niekiedy pozostawiają wiele do życzenia. Dodatkowo, obrazy takie są produkowane, tym samym wykonuje się je dosyć szybko – obrazy tradycyjne przeważnie wymagają dosyć dużej ilości czasu. I priorytetowa zaleta – koszty.

Są one niewielkie, gdyż wyprodukowanie takich obrazów nie wymaga istotnych nakładów. Taki obraz to świetny prezent dla każdej osoby – na przykład, na jubileusz można zamówić obraz z fotografii, jaki będzie interesującą pamiątką. Taki niedrogi podarunek z pewnością wywoła wiele wzruszeń. Co więcej, drukowane obrazy sprawdzają się również w przypadku innych okazji, chociażby ślubu.

Zaintrygował Cię nasz opis? Jeżeli tak, to wejdź do następnego zagadnienia i czytaj artykuł (https://www.meblemagnat.pl/regaly-drewniane) o tym, co najbardziej Cię ciekawi.

Zdjęcie narzeczonych, jakie posłuży do wykonania obrazu, od razu nabiera pewnego magicznego blasku. Obraz bowiem wygląda na ścianie dużo atrakcyjniej aniżeli zwyczajna fotografia – obrazy na stronie demur.pl.

obraz

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com
Podarunek w formie drukowanego obrazu może posłużyć do stworzenia ściany wspomnień, na której powieszone zostaną obrazy z wizerunkami wszystkich członków rodziny czy przedstawiające ważne wydarzenia z życia danej osoby. Obraz to prezent dla każdej osoby i wiek nie ma tu znaczenia. Jego niewielka cena sprawia, że jest to alternatywa dostępna powszechnie, dzisiaj bowiem dużo więcej firm proponuje swoje usługi pod tym względem. Wystarczy dopasować odpowiednią ramę i na pewno nikt się nie domyśli, że obraz nie był namalowany, a wydrukowany z zastosowaniem zaawansowanych metod. Oczywiście, chcąc sprawić innej osobie radość wydrukowanym obrazem, zdecydowanie należy pamiętać, by rozsądnie wybierać zdjęcie. Najlepiej jeśli fotografia będzie skorelowana z konkretną okazją.