Pianka poliuretanowa – nowy trend w izolacji dachów.

Izolacja dachu to bardzo znaczący, lecz nieraz nie uwzględniany element przy budowie lub podczas remontu domu. Prywatni deweloperzy często skupiają się na sfinalizowaniu budowy w jak najszybszym czasie i niskim nakładem finansowym. Specjaliści jednak są zdania, że wadliwe ocieplenie poddasza może prowokować straty w ciepłocie budynku sięgające nawet 25%. Odpowiedzialne są za to przede wszystkim prawa fizyki. Rozgrzane powietrze ulatuje do górnych pomieszczeń domu i powinno pozostawać tam jak najdłużej, izolacja dachu zaś ma tutaj kluczowe znaczenie.

budowa domu

Autor: Prince Roy
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne trendy zmuszają inwestorów do szukania metod dających wyraźne oszczędności w późniejszej, długoterminowej eksploatacji nieruchomości. Łączy się to nie tylko z nieodzownością ocieplenia fasady domu, ale i ułożeniem dodatkowej izolacji cieplnej w przestrzeni między stropem a pokryciem. Najpopularniejszym materiałem izolacyjnym jest obecnie wełna mineralna, która posiada niski współczynnik przewodzenia ciepła, jest stosunkowo prosta w kładzeniu i niepalna. () Przy adaptacji poddasza niezłym rozwiązaniem jest również polistyren ekspandowany, zwykle zwany styrodurem, czyli styropianem o lepszych właściwościach docieplających. Jednak najnowsze tendencje nieomylnie wskazują, że przyszłość w ocieplaniu połaci dachów należy do pianek poliuretanowych. Pianki w zastosowaniach izolacyjnych znane są już od wielu lat na zachodzie Europy i Ameryce. Do ich wielu zalet można zaliczyć doskonałe właściwości izolacyjne, nieduży ciężar własny, wysoką wytrzymałość i szybkość montażu – izolacja może być gotowa na średniej wielkości połaci w jedno popołudnie.

Natrysk pianki odbywa się przy udziale firmy remontowej dysponującej fachowym sprzętem i trwa relatywnie niewiele czasu, ponieważ pianka sama przykleja się do podłoża podczas natrysku i w szybkim tempie wypełnia wolną przestrzeń wokół niej.

Zaciekawiły Cię przedstawione przez nas teksty? Więc z chęcią możemy przekazać Ci, że oczekuje na Ciebie nowy ciekawy fakt (https://www.termoaparatura.com.pl/pl/category/83/Przetworniki_temperatury,_Bariery_Ex) pod widniejącym linkiem.

Ta właściwość zapewnia właścicielowi wyższą nieprzepuszczalność izolacji dachowej niż w przypadku zastosowania wełny czy styroduru. W zależności od cech danego typu pianki, kładziona warstwa powinna mieć od 15 cm do około 25 cm. Jest to niemal o połowę mniej niż rekomendowana grubość wełny mineralnej przy zastosowaniu podobnych parametrów docieplenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*