Odbieramy własne M, o czym musimy pamiętać? Czy zdajesz sobie sprawę, co sprawdzić i na co zwrócić uwagę?

Dostajemy wreszcie nowe mieszkanie, o czym warto pamiętać? Liczy się przede wszystkim odbiór techniczny, który możemy zrealizować samodzielnie. Rzecz zostaje tylko taka, jak to uczynić? Na co należy zwrócić uwagę, co wziąć ze sobą i w razie czego – jakie usterki raportować? Co prawda najlepiej na taki przyjęcie zabrać ze sobą doświadczonego inspektora nadzoru budowlanego. Jeśli jednak nie mamy tej sposobności warto postarać się o inżyniera lub firmę remontową, która będzie zajmowała się wykańczaniem naszego nowego mieszkania. Na szczęście możemy to też sami zrobić, dobrze się jednakże dobrze do tego przygotować.

Nowy blok mieszkalny

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Szybki odbiór mieszkania od dewelopera Kontrolowanie mieszkania jest zawsze niezbędne, nie jest jednocześnie ważne jakie to mieszkanie. Czy budowane przez prywatną firmę czy to mieszkanie od dewelopera. Odbiór techniczny powinniśmy począć od odmiarowania każdego z pomieszczeń. Najistotniejsze to stwierdzić czy mieszkanie zbudowane zostało tak jak zakładał to wzorzec. Każdy element jest znaczący, istotne są wszelkie wnęki.kontakt (polecamy http://nota-bene.com.pl/)Jak powiadają eksperci warto sprawdzić te, które w planie były ustalane na domyślną głębokość, czyli 60 centymetrów. Jeżeli zdarzy się, że będą płytsze, trzeba będzie wykonać zabudowy meblowe na wymiar, co w sposób zwyczajny powiększy koszt wykończenia mieszkania.

Kolejną sprawą, jaką należy sprawdzić jest to, czy ściany są proste. W tym celu musimy przyłożyć do każdej ze ścian poziomnicę. W miarę możliwości tak samo należy sprawdzić powierzchnię podłóg i sufitów. Zwróćmy baczną uwagę na narożniki.

Tak samo niebanalne publikacje odnoszące się do nakreślanej tematyki znajdziesz tu – sprawdź więcej w tym omówieniu (https://www.cosmohomes.es/?idio=17). Zbadasz taką sprawę pod innym kątem!

Jeśli chodzi o ściany to sprawdzamy czy są zachowane kąty proste, jeśli mowa o podłogach to liczy się brak wzniesień posadzki w takich miejscach.

Warszawa – odbiór techniczny w Warszawie
Wskazane jest wykonać odbiór techniczny naszego M za dnia. Ma to ogromne znaczenie, jeśli chodzi o sprawdzenie stolarki. Światło dzienne to łatwiejsza możliwość, żeby uchwycić wszelakie rysy czy inne ubytki. Pamiętajmy jednak, by nie koncentrować się wyłącznie na szybach, ważkie są też ramy okienne i parapety. Ogromnie istotne jest także, żeby sprawdzić wszelkie instalacje. Czasami są to drobne błędy, jakie mogą sprawić nam jednak dużo problemu. Zwróćmy więc uwagę na przykład, czy wyjście kabli na lampę nad stołem jest przeprowadzone dobrze. Kliknij po więcej