Deseczki podłogowe/parkietowe – czyli, w jaki sposób dobrać parkiet do osobistych pragnień

Czym jest deseczka lITa? Czy podłoga zrobiona z dębu bywa dla naszych osób najbardziej odpowiednia? Spróbujemy dać odpowiedzi na te pytania!
Deska lita nie jest niczym innym jak deseczka zrobiona z pojedynczej warstwydrewienka.

drzwi bezprzylgowe

Autor: INVADO
Źródło: INVADO
Jej przekrój rozdziela się na trójkę części: spód, kawałek pióro wpustu, a także warstwę górną, którą nazywamy użytkową.

Bierzesz ten artykuł za fascynujący? Kliknij odnośnik tu (https://www.prymat.net/oferta/rusztowania/), które da Ci wiele niesamowicie wciągających danych na ten temat.

Zazwyczaj warstewka ta sięga koło 5 -7 mm, co powoduje, iż jest możliwość będzie tę rzecz cyklinować do 3-4 powtórzeń. Deski lite wytwarzane są z jesionu, z drzewek egzotycznych lub z wspomnianego w tematyce Dębu. Ich szerokość nie mogłaby być bardziej duża aniżeli 14 mm – jestbywa to podyktowane „pracą” jaką wykonuje nasza parkiet. Stosując te deski, jesteśmy zmuszeni się podkształcić, iż przy wielkiej wilgotności, mogą one się „skurczyć” o około 2 mm co sprawia ukazywaniem się szczelinek. Aby do tego nie pozwolić należy dbać o stopień wilgotności w domku – nie ma możliwości on przekroczyć 60%. Najbardziej uniwersalnym jest przedział pomiędzy 45% a właśnie 60%.

bukowe osiedle

Źródło: PSG Developer

firma - malunek

Autor: Universidad Pablo de Olavide
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei podłoga dębowa także jest robiona z litej deseczki (choć nie wyłącznie), z tym, iż jej zobrazowanie, wytrwałość, wrażenie ciepełka, oraz łatwość w zatrzymaniu jej dobrego wyglądu (nie mówiąc nic o samiutkiej ekologii takiego podłogi) daje niewyobrażalne wrażenia wizualne oraz poczucie komfortu.

Parkiet dębowa sprawi, że każde pomieszczenie zostanie bardzo przytulne, a różnorodność i możliwość wyboru konkretnego odcienia czy różnorodność słoi, sprawi, że każdego rodzaju pomieszczenie stanie się inne oraz niepowtarzalne i tak samo piękne. Dlatego nie czekaj oraz zakup swoją parkiet już dziś, a z pewnością odnajdziesz dla samego siebie idealny parkiet!