Pokoik dla małej damy

Kiedy przyszli rodzice wiedzą już, że czekają na dziewczynkę, ojcowie wręcz skaczą z radości. Od dawna marzyli o słodkiej księżniczce, którą będą rozpieszczać do granic wytrzymałości i dla której będą największym autorytetem.

lalka barbie

Źródło: http://www.sxc.hu/
Na pewno jeszcze podczas ostatnich miesięcy mieliśmy gotowe plany co do pokoiku dla dziewczynki.

Jeżeli poszukujesz fascynujących informacji na opisywany temat, odwiedź apartament blisko morza nas, a zapewne odnajdziesz ciekawe fakty.

Gdy stajemy się już pewni płci naszego maleństwa i wiemy, że będziemy mieć dziewczynkę, można w końcu przystąpić do koniecznych prac. W wielu gazetach dekoratorskich znajdziemy wzory pokoików dla dzieci, a pośród nich też dla małych księżniczek. Pomysłów na jego stylizację jest bardzo dużo. Kiedyś królowało przeświadczenie, że jeśli to córeczka, to pokoik koniecznie musi zostać pomalowany na różowo. Jest kolor który kojarzymy z małymi kobietkami ze względu na lalkę Barbie. Ale przecież jest tyle innych cudownych kolorów! Na szczęście, bardzo często odchodzi się od tej zasady i pokoje dla dziewczynek mienią się wszelkimi kolorami tęczy. Na pewno nie należy używać ciemnych odcieni. Znów powraca do mody szlachetna biel. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy możemy zaszaleć z dodatkami.

Jeśli chodzi o meble, to najlepiej prezentują się oczywiście te z drewna, ale to nie znaczy, że inny materiał nie jest dobry. Ważne jest to, by mebelki posiadały potrzebne atesty. Kluczowym elementem jest, oczywiście, łóżko. W pierwszych tygodniach swego życia, to właśnie w nim nasza córeczka będzie spędzała mnóstwo czasu. Musi więc posiadać dobry materac. Zwróćmy również uwagę na to, z jakiej tkaniny jest zrobiona pościel. Nie możemy pozwolić, by podrażniła delikatną skórę dzidziusia albo spowodowała alergię.

Gdy nasza córa podrośnie, powinniśmy wzbogacić pokoik o nowe elementy. Każda mała damulka na pewno uraduje się z toaletki, np. kupionej na , przed którą będzie spędzała całe godziny, przygotowując się na królewski bal. Można również zakupić małe kuchenki, czy też mini- kasę sklepową- jest to uzależnione od upodobań naszej królewny. Tego typu zabawki są bardzo dobre dla rozwoju naszego dziecka.