Poznajemy odkurzacze centralne

O sprzątaniu dobrze jest pomyśleć już w czasie projektowania domu. Na rynek w Polsce weszły niedawno produkty, które podbiły serca amerykańskich pań domu. Są to odkurzacze centralne. To niezwykle praktyczne i przydatne urządzenia, ich najważniejszą zaletą jest oszczędność przestrzeni. Główną jednostkę tego urządzenia można zamontować przykładowo w piwnicy, z kolei w pomieszczeniach tworzy się specjalne gniazda, w których schowany jest wąż takiego odkurzacza. Wszelkie zanieczyszczenia trafiają do jednostki centralnej, którą należy regularnie opróżniać. Pozwala to na jednoczesne sprzątanie właściwie w całym domu.

odkurzacz centralny
Zalety nad tradycyjną metodą
Odkurzacz centralny jest znacznie cichszy niż jego poprzednik. Dźwięk jest emitowany jedynie przez jednostkę centralną urządzenia. Firmy montujące takie urządzenia służą poradą i pomocą w zaplanowaniu instalacji urządzenia. Pozwoli to na ograniczenie hałasu wysyłanego przez sprzęt, dzięki czemu takie urządzenie jest w zasadzie nie do usłyszenia. Wiele osób interesuje kwestia chowania węża.

Na rynku istnieje grupa producentów udostępniających różne innowacje, jednak najczęściej przedstawia się to tak, że odkurzacz taki jest wyposażony w rurę, gdzie mieści się wąż.

Odkurzacz Ecoline S6

Autor: Miele
Źródło: Miele

Tą metodą można schować nawet kilkanaście metrów węża, co umożliwia zamontowanie tego rodzaju urządzenia nawet w rozległym domu. Jeden odkurzacz może być ponadto wyposażony w większą liczbę gniazd, co przydaje się przy niestandardowych lub piętrowych konstrukcjach.

Efektywność
Dzięki temu, że systemy odkurzania centralnego mogą mieć większe rozmiary od tradycyjnych modeli, posiadają one też większą moc ssącą. Dużo wydajniejsze filtry wykorzystywane w tych urządzeniach są także przyjazne dla alergików. Powietrze przefiltrowane przez jednostkę centralną jest wolne od wszelkich roztoczy. Cenowo tego typu urządzenie wcale nie jest wiele bardziej kosztowne od kupna dobrego odkurzacza.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten dział, zapewne przyda Ci się bieżąca treść (https://www.centrumwygody.pl/sklep). Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam pogłębisz swoje obeznanie.

Koszt takiego odkurzacza waha się rzecz jasna zależnie od rozmiarów jednostki centralnej i liczby gniazd, które planuje się zamontować w mieszkaniu. Każde urządzenie będzie więc wycenione jednostkowo. Montaż takiego urządzenia w domku jednorodzinnym nie powinien przekroczyć kwoty 2 000 złotych.

Źródło: Firma Doman