Prace rozbiórkowe związane są z realizacją określonych czynności

Rozbiórki i wyburzenia budynków, wbrew przypuszczeniom są bardzo trudne i powiązane jest to z przeprowadzeniem wielu procedur poprzedzających czynności stricte rozbiórkowe.

slider_wyburzenie

Autor: LHOON
Źródło: www.Flickr.com
Główną pracą poprzedzającą rozbiórki, jest zapewnienie warunków socjalnych, czyli zabezpieczenie terenu rozbiórki itp. Wiąże się to z wyznaczeniem terenu, który na pewno zostanie wykorzystany, a poza jakim ludzie nie będą narażeni na żaden wypadek. Rzecz jasna teren rozbiórki i też warunki do jej przeprowadzenia powinny być należycie przygotowane i pracownicy bezwzględnie muszą zostać zaopatrzeni w ubrania robocze i ochronne.

Prace rozbiórkowe, należy rozpocząć od odłączenia mediów, czyli prądu, gazu, wody i wszystkich innych mediów, jakie do budynku są przyłączone. Jest to niesamowicie istotne, ponieważ to w dużym stopniu oddziałuje na bezpieczeństwo innych prac. Następnym etapem jest zdemontowanie okien i drzwi. Przeprowadzane jest to dosyć sprawnie, gdyż demontaż tego typu przedmiotów nie jest trudne i istnieje możliwość to wykonać przy zastosowaniu kilku narzędzi, jak np. łom. Kolejnymi zadaniami są: demontaż podłóg, dachu i wszelkich takiego typu elementów. Ma to na celu w rzeczywistości rozebrać obiekt do samych ścian, wylewek itp., by następnie istniała możliwość przystąpić do prac wyburzeniowych. Rzecz jasna po ukończeniu rozbiórki, realizowana jest szczegółowa kontrola, aby sprawdzić, czy wszystko rzeczywiście zostało zdemontowane i czy jest okazja już przystąpić do zadań wyburzeniowych, które połączone są z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu.

Wyburzenie obiektu, to demontaż fundamentów i wszystkich części typowo konstrukcyjnych. Wszystko musi być usunięte aż do gruntu, który potem należy zrównać i przystosować do innego użytku. Wykonywanie takiego typu zadań nie jest czasochłonne, natomiast z pewnością wywożenie gruzu i wszelkich innych śmieci zabiera sporo czasu, dlatego że materiału przeważnie jest spora ilość i nie da się za jednym razem wszystkiego załadować na pojazdy i przewieźć w stosunkowo krótkim czasie. Takiego typu zadania również powinny odbywać się zgodnie z wykonanym planem prac, dlatego że to zapewni odpowiednie bezpieczeństwo wszystkim pracownikom i osobom będącym w pobliżu obiektu, gdzie aktualnie trwają prace rozbiórkowe.

Czy omawiany artykuł jest Twoim zdaniem interesujący? Jeżeli tak, to wejdź także na pomocne notatki, które okażą się bardzo potrzebne.

br>
Chcesz poznać poza tym inne podobne materiały, ale nie wiesz, w którym miejscu one mogą być? Spokojnie – sprawdź więcej w tej treści.

Warto więc precyzyjnie stworzyć plan pracy.