Budowa domu nad morzem – istota kupowania przez dewelopera

Zakup nowego lokum mieszkaniowego przeważnie wiąże się z trudną do zmierzenia porcją stresu. Nie dziwne, w końcu to istotna, o ile nie najwazniejsza, inwestycja w życiu, od której zależą dalsze losy. Jakie emocje towarzyszą kupowaniu nowego mieszkania, zleconego do budowy przez pośrednika mieszkaniowego? Na co nowi lokatorzy miejscowości nad morzem powinni zwrócić uwagę przy odbieraniu domu od dewelopera?

deweloper

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Choć transakcja i odebranie gotowego domu jest dla kupujących kwestią trudną, równie duże oczekiwania i presja ciążą na głównym nadzorcy tego projektu. Deweloperzy to ludzie-instytucje, zwierzchnicy kilkunastu wykonawców, od projektanta przez wykonawcę aranżacji do negocjatora cen osiedla i prawnika, sprawdzającego zgodność budowy z obowiązującym prawem. Ta profesja polega na sukcesywnym kończeniu inwestycji oraz sprzedawaniu zbudowanego mienia nowym najemcom. Wysoką rolę w negocjacjach z deweloperem odgrywa marketing. Wchodząc w poważne rozmowy o mieszkaniu z pośrednikiem nieruchomości możemy przygotować się na cały ciąg wyliczania zalet lokalizacji, materiałów, którymi wykończony jest dom, zapatrywań na dalszy udanyremont z Bautec – (wypożyczenie rusztowania) itp.

Przy założeniu, że nabywcy mają pewne środki na zakup mieszkania pozostaje wybór lokalizacji.

deweloper

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnym narzędziem szukania dewelopera jest internet, klikając interesujące nas regiony znajdziemy fachowców oraz miejsca, w których prowadzą oni szeroką rozbudowę. Można też wybrać się na targi nieruchomości, gdzie zapewne zaczerpniemy wiele cennych uwag od firm inwestujących w nowe budownictwo. Pośpiech i poszukiwanie na czas nie są zatem wskazane, warto posiadać pewność, iż deweloper Gdańsk, którego poszukujemy, będzie osobą fachową, rzetelną i z zespołem sprawdzonych wykonawców.

Wydaje się, że im więcej przyszli lokatorzy wiedzą wcześniej, tym ryzyko nieudanej inwestycji (np. w system grzewczy, czy gabaryty tarasu) jest mniejsze. Nie jest to prawda – skuteczny i chcący pomóc deweloper poleci nam konkurencyjne rozwiązania przy budowie lub ehsbiznespartner w prawie, niekoniecznie wiążące się z dopłatami na swoją korzyść. To właśnie takich technik, spotykanych niejednokrotnie przy podpisywaniu umów przedwstępnych, klienci obawiają się najbardziej.