Co powinieneś wiedzieć o ocieplaniu pianką poliuretanową – opis

Poprawne systemy izolacyjne będą zapewniały izolacyjność na trzech polach: konwekcja, promieniowanie oraz przewodzenie. Ocieplanie pianką poliuretanową jest odpowiednim systemem izolacyjnym. Ów system wypełnia wszystkie ubytki i ma stabilną wartość R. Pianka do ocieplania nie poddaje się uszkodzeniom ze względu na straty ciepła konwekcyjnego.

docieplanie

Autor: TAFE SA Electrical Engineering
Źródło: http://www.flickr.com
Pianka po montażu jest samonośna. Ocieplanie pianką poliuretanową można natryskiwać w wąskich wnękach. Normy tradycyjnych materiałów izolacyjnych uznają tylko wartości R i nie przewidują zjawisk konwekcji i promieniowania.

Na rynku usług izolacyjnych, odbiorcy mają szereg różnorodnych opcji co do wyboru materiału do ocieplania. Jednakże, istnieje wiele korzyści związanych z izolacją pianką poliuretanową, które czynią, że pianka staje się najlepszym wyborem zarówno w budynkach inwentarskich oraz przemysłowych. Kluczowym celem ocieplania pianką jest zmniejszenie ubytków ciepła przez co redukuje się koszty ogrzewania zimą i chłodzenia w lecie. Ocieplanie pianką poliuretanową minimalizuje transfer ciepła z budynku. () Piana gwarantuje bezspoinowy montaż sposobem natryskowym. Dzięki swej strukturze tworzy też wysoką ochronę cieplną. Pianka jest efektywna ekonomicznie – minimalizuje czas docieplenia do minimum. Pianki poliuretanowe zachowują trwałe parametry techniczne w czasie eksploatacji. Ocieplanie pianką poliuretanową wypełnia otwory, krawędzie i kanały. Pianka do izolacji jest lekka i twarda. Piana jest bezwonna i nie utlenia się, jest nietoksyczna, co sprawa że jest to materiał czysty ekologicznie. Nie powoduje też alergii.

Oprócz tego ocieplanie pianką poliuretanową (więcej na izolacjepiankowe.com.pl/) zmniejsza gromadzenie się kurzu oraz polepsza jakość powietrza w pokojach. Piana jest elektrostatyczna – nie przyciąga drobin kurzu. Specyfika materiału zapewnia brak odpadów (odbiór odpadów białystok) podczas zakładania izolacji z pianki natryskowej. Pianka jest odporna na szkodliwy wpływ warunków biologicznych i chemicznych – jest odporna na procesy gnilne, nie pojawiają się w niej drobnoustroje, jest także odporna na agresywne środki chemiczne. Natrysk pianki jest odporny na bakterie, pleśnie oraz gryzonie, insekty. Pianka to doskonały opór ciepła w czasie upałów, a tym samym utrzymanie chłodu we wnętrzu budynku. Docieplanie tą pianą nie wymagają konserwacji. Ocieplenie pianą poliuretanową powoduje ochronę przed wodą kondensacyjną, za sprawą odporności na wilgoć.