Przygotowania uroczystości weselnej od A do Z

Planowanie wesela to niemałe przedsięwzięcie. Para młoda, a zazwyczaj również ich najbliżsi, powinni dopilnować mnóstwa niezbędnych kwestii.

Zespół weselny

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Organizacja zazwyczaj rozpoczyna się na wiele miesięcy przed zaplanowaną datą zaślubin. Oprócz kwestii formalnych, związanych ze skompletowaniem niezbędnych dokumentów do urzędu czy też niezbędnych kursów przedmałżeńskich w kościele w przypadku ślubu kościelnego, dużo par bierze pod uwagę jeszcze organizację przyjęcia weselnego.

Urządzanie wesela należy rozpocząć przede wszystkim od wybrania odpowiedniej sali, w której odbędzie się przyjęcie. W praktyce nie jest wcale tak proste jak się wydaje. Sal weselnych do wynajęcia jest bardzo dużo, jednak równocześnie istotne jest, aby para wybrała lokal dostosowany do własnych oczekiwań, jak również specyfiki przyjęcia.

Pani młoda w welonie

Autor: Azri Azahar
Źródło: http://www.flickr.com

Nie mniejsze znaczenie ma także ilość gości, jak również koszty. Nie zapominajmy, iż im wcześniej zrobimy rezerwację, tym większa możliwość, iż zaplanowany przez nas termin będzie dostępny w danym obiekcie. Cieszące się największym zainteresowaniem lokale dokonują rezerwacji nawet na dwa lata przed urządzanym przyjęciem.Następna niezwykle istotna sprawa to świetna orkiestra weselna. Doskonała zabawa w dużym stopniu zależy od zdolności zespołu, jak również dobrze wybranego repertuaru. Zanim wybierzemy idealny zespół muzyczny, dobrze jest przeanalizować różne sposobności: zapytać znajomych, którzy niedawno urządzali wesele, przejrzeć filmiki z występami różnych kapel i skontaktować się bezpośrednio z muzykami. Dzięki temu będzie łatwiej podjąć idealną decyzję, a wybrana orkiestra weselna na pewno nie zawiedzie naszych gości.

Kolejna kwestia to fotograf ślubny. Zdjęcia z wesela to jedna z najważniejszych, a jednocześnie jedynych pamiątek. Pamięć jest ulotna, a fotografie stanowią niezawodny sposób na zatrzymanie miłych wrażeń przez bardzo długi czas. W ogromnej mierze to właśnie fotograf ślubny i jego zmysł estetyczny odpowiada za jakość tych wspomnień ukrytych na zdjęciach. Należy więc i w tej sytuacji poświęcić trochę czasu, by znaleźć tego najlepszego fotografa, który w pełni spełni nasze oczekiwania. To są najważniejsze sprawy, o których powinniśmy pomyśleć już na kilka miesięcy przed terminem ślubu.