Projekt na wąską parcel

Na każdym typie nieruchomości da się postawić budynek mieszkalny. Należy wybrać taki plan, aby razem z terenem tworzył przemyślaną całość.

odzwierciedlenie - dom

Autor: Erika Augusto
Źródło: http://www.flickr.com
Nieraz zdarza się, że posiadamy parcelę, która nie do końca jest zgodna z naszymi planami. Odziedziczyliśmy ją lub ktoś nam ją ofiarował. Wielokrotnie jest też to wyjątkowa szansa lub Styropian Spadkowy bardzo nam zależy na takiej umiejscowieniu i wtedy wielkość nieruchomości ma znaczenie drugorzędne. Wąska parcela to trudne zadanie, żeby funkcjonalnie zaprojektować budynek mieszkalny. Projekty domów na wąską działkę znajdziemy w internecie. Najlepiej skorzystać z pomocy projektanta. Istotne jest czy parcela jest wąska, ale jest położona wzdłuż drogi. Czy jest wąska tzw. „kiszka” i jest usytuowana w głąb (tu znajdziecie projekty domów na wąską działkę). Jeśli jest ułożona wzdłuż drogi to nie jest to duży problem. Łatwo będzie zlokalizować garaż i dostęp do innych obiektów nie będzie utrudniony. Sprawa komplikuje się, kiedy nieruchomość biegnie w głąb oraz jest tylko kilkumetrowy wjazd. W takiej sytuacji warto bardzo rzeczowo przestudiować projekty domów na wąską działkę. Pierwsze kłopoty mogą pojawić się już w trakcie budowy. Wielotonowy, spory sprzęt może mieć kłopot wyjechać, obrócić się na parceli. Jeżeli już istnieją zbudowane domy obok ogrodzenia będzie tym ciężej. Należy zastanowić się gdzie umieścić garaż. Czy na początku? Ułatwi z pewnością to wjazd, ale perspektywa będzie nieszczególna. Czasami naprawiając auto rozkłada się sprzęt na zewnątrz i kiedy niespodziewanie potrzebujemy iść do domu może okazać się, że ktoś z ulicy ukradnie nam narzędzia. Może być taka sytuacja, że miejsce dla auta z przodu to jedynaszansa.

dom - wizja

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Koncepcją na niewymiarową działkę jest stawianie domu piętrowego. Nie zajmuje on sporej powierzchni. Ponadto garaż można zrobić w części piwnicznej. tak oto zostanie wygospodarowana ekstra powierzchnia. Odpowiednio dobrany dach papa wierzchnia optycznie poszerzy parcelę. Niewymiarowa działka zaaranżowana przez dobrego projektanta zadowoli każdego klienta. Warto znaleźć sposób, aby wydobyć jej zalety.