Minimalizm fantastycznie sprawdza się, gdy urządzamy łazienkę

Łazienka to dla wielu osób najbardziej istotne pomieszczenie w mieszkaniu. To tam jesteśmy w stanie być zupełnie sami, jesteśmy w stanie tam się rozluźnić. Łazienka to taka przystań, w której rozkosz łączy się z czymś oczywistym – dbaniem o własny wygląd. Z jednej strony mamy tam krainę doznań, zapachów, zmysłowość, dotyk, z drugiej, to miejsce niezbędnej pielęgnacji, bez jakiej nie jesteśmy w stanie prawidłowo funkcjonować.

łazienka

Autor: Kerasan
Źródło: twojabateria.pl
Trudno sobie wyobrazić życie bez łazienki, więc może nawet nie próbujmy. To zwyczajne, że posiadamy ją w swoim domu i jesteśmy w stanie z niej korzystać kiedy tylko chcemy. Oczywiście nie zawsze tak było, więc łazienka (sprawdź https://plytki-lazienki.pl/c/65/szafki-z-umywalkami-komplety-meble-lazienkowe.html) tak naprawdę to stale dość świeży wynalazek. Niektórzy w obecnych czasach są zmuszeni przykładowo korzystać ze wspólnej łazienki, na przykład, na korytarzu, chociaż cale szczęście powoli i to się zmienia na lepsze. W najbiedniejszych krajach jednakże nie jest to takie normalne. Po prostu można o łazience mówić pod kątem naszego kręgu kulturowego, a u nas to po prostu normalka.

Jednak, jak bylibyśmy na przykład w Indiach, to moglibyśmy przeżyć wstrząs pomieszany z niedowierzaniem. W wielu państwach nie słyszano o takim czymś jak łazienka. To raczej rarytas niż zwyczajne wyposażenie domu. Zresztą, nie w każdym kręgu kulturowym z jednakową dbałością dba się o higienę, tak więc to już jest sprawa na odrębny temat. Dla wielu łazienka musi być wspaniała, wielu więc nie oszczędza na jej wystroju, nabywając drogie lustra łazienkowe – zobacz nasze propozycje wspaniałą armaturę, wykończenia, jakich nie powstydziliby się najlepsi projektanci. Wiadomo, od przesady możemy zniweczyć cały efekt, lecz jeśli ktoś nie czuję się pewnie w temacie urządzania tego pomieszczenia, zawsze może wynająć kogoś do tej pracy.

Łazienka

Źródło: www.sxc.hu
Jeśli jednocześnie pragniemy sami warto wiedzieć, że kombinowanie, zestawianie dziwnych kolorów, robienie czegoś nie będąc pewnym jakie to przyniesie wyniki, to nie jest najbardziej korzystna droga (zobacz tutaj). Korzystniej urządzić łazienkę w jednym lub dwóch kolorach, przykładowo na czarno i biało. To szlachetne kolory, które zawsze prezentują się elegancko. Jesteśmy w stanie przykładowo zakupić czarne meble do łazienki, a płytki białe. Identycznie kontrastowo jesteśmy w stanie postąpić z pozostałymi rzeczami. Te kolory zawsze cudownie kontrastują, nie ma ryzyka, iż coś popsujemy. Efekt będzie naprawdę wyjątkowy, jak na Twoją wyjątkową łazienkę przystało.