Niebanalne koncepcje na niezwykły ślub i oryginalne wesele

W obecnych czasach, kiedy ślub można wziąć w ”terenie” na świeżym powietrzu, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko sobie wymyślimy, warto zadbać nie tylko o miejsce z pomysłem, lecz również o wysublimowaną oprawę uroczystości zaślubin i urocze przyjęcie dla naszych bliskich. Podsuwamy ciekawe pomysły!

para młoda w kościele

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przede wszystkim szalenie istotne jest, aby spośród wszystkich koncepcji, które wpadły nam do głowy, wybrać te, które będą pasowały do tego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do samej młodej pary. Pomyślmy o tym, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym ważnym dniu obok siebie, czy podczas ślubu bardziej będzie nam się podobał chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy przygotować drobne upominki dla wszystkich zgromadzonych gości? Jeśli jesteśmy blisko natury i uroczystość na skraju lasu czy uroczej łące w okolicy jakiegoś pensjonatu jest w naszym stylu, przyjęcie również możemy zaplanować w plenerze.

Postawmy wtedy na delikatną, surową dekorację kwiatową, z przewagą bieli lub pasteli, ale bez dodatku plastiku. Kiedy ślub na plaży może być w naszym klimacie, celujmy w morskie dekoracje – granat, błękit, biel. zastawa w kolorze piaskowym będzie się pięknie prezentować na białym obrusie z błękitnymi, pasiastymi serwetkami rozjaśnionymi czerwienią i świecami z muszelkami. Pomyślmy wówczas też o miłej dla ucha, ale niezbyt głośnej oprawie muzycznej. Kwartet smyczkowy na ślub zamiast dj-a albo zespołu będzie idealny, jeśli organizujemy romantyczne przyjęcie a nie imprezę na sto osób. Wtedy też klimat lokalu powinien być odpowiedni. Klasyczna, francuska restauracja (restauracje sopot) zarezerwowana wyłącznie dla naszych gości albo sala bankietowa przy hotelu powinny się sprawdzić.

Powrót gożdzików na salony

Autor: Agnieszka Teresa Batko
Źródło: Agnieszka Teresa Batko
Natomiast jeśli chcemy zorganizować swojską imprezę z charakterystycznym wiejskim stoiskiem uginającym się pod ciężarem smakołyków, zamówmy również orkiestrę albo zespół, który wpasuje się w gusta naszych biesiadników i zabawi gości do białego rana. Oczepiny o północy nie muszą się odbyć. Można odejść od tradycji i odważyć się na coś równie widowiskowego, ale bardziej oryginalnego. Nowożeńcy mogą wypuścić lampiony albo też otworzyć listy, które powstały jeszcze przed ślubem lub ofiarować sobie trzy rzeczy, przygotowane dużo wcześniej z myślą o drugiej osobie. Ślubne koncepcje stają się coraz bardziej nowatorskie. Jeśli jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która na co dzień zajmuje się organizacją tego typu przyjęć. Natomiast jeżeli jesteśmy kreatywni – oddajmy się tworzeniu i wymyślmy od początku do końca wspaniałą uroczystość, podczas której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań zaproszonych osób, i naszych własnych.