Jakie są najbardziej skuteczne metody na wyszukiwanie konkretnych i ściśle sprecyzowanych stron w sieci internetowej

Internetowa wyszukiwarka to skarbnica najróżniejszej wiedzy. Wraz z każdym rokiem zasoby dostępne pod jej szyldem zwiększają się w bardzo szybkim tempie. Lecz wraz ze zwiększaniem się dostępnych linków nie postępuje wiedza osób guglujących codziennie po zasobach. Duża ich część nie potrafi dokładnie poszukiwać zadanych treści, wprowadzając w okienko wyszukiwarki całe złożone sformułowania i licząc, że wyskoczą im dziesiątki adekwatnych wyników, jakie będą spełniać wymagania.

Wyszukiwanie informacji

Autor: Zumi
Źródło: http://www.zumi.pl
Inni tak zestawiają zapytania, że wyniki jakie dostają musieliby sprawdzać tygodniami, zanim mogliby się doszukać odpowiednich wyników. Tyle lat przed komputerem i tyle pieniędzy przeznaczonych na internetowe połączenia zaprocentować powinno wzrostem świadomości internetowej użytkowników. Tymczasem większość przez lata zupełnie się nie rozwija, zostając stale na takim samym poziomie zaawansowania, niczym troglodyta, który za żadne skarby świata nie chce zejść z drzewa.

Obcowanie z nowoczesnymi narzędziami obsługującymi wyszukiwanie wcale takie trudne nie będzie, jak komuś może się wydawać. Właściciele Google dbają o to by stale unowocześniać swoje dzieło tak, aby nadążało za rosnącymi potrzebami przeszukiwania rosnącej ilości różnej wartości stron. Poszukując nowego mebla pod telewizor lub do łazienki nie wystarczy już wpisać w okienku meble RTV i łazienkowe meble, gdyż w wynikach będą się pojawiać dziesiątki stron, z których większość w ogóle nie będzie zawierać oferty meblarskiej.

Szafka pod rtv

Autor: Bonsoni.com
Źródło: http://www.flickr.com
Zawężenie do frazy stolik szafka rtv (oferta na meble w sklepie trochę przybliży do celu, jednak w dalszym ciągu trudno będzie znaleźć oferty sklepów. To samo dotyczy frazy łazienkowej. Poszerzenie hasła do rozmiaru szafka łazienkowa słupek (zobacz lampy ogrodowe słupek) (polecana strona www) da zapewne wąską ofertę producentów tych nietypowych mebli, jednak może się okazać, że w ich żargonie nazwy brzmią zupełnie inaczej i tym samym wyszukiwarka też zaindeksuje je w inny sposób. Warto więc podawać takie zestawienia słów opisujących poszukiwaną frazę, aby jak najbardziej zawęzić wyniki szukania. W innym przypadku w miejsce sklepów do wyboru otrzyma się śmieci.