Meble drewniane na długie lata czy odpowiednik do samodzielnego montażu na kilka lat? Zalety mebli drewnianych.

Wielkopowierzchniowe sklepy z wielką ofertą meblościanek do poskładania w domu przyzwyczaiły klientów do tego, że meble zmienia się stosunkowo prosto i nie trzeba do tego celu dużych finansów, a fajnie i pomysłowo można wyposażyć nawet nieustawne pokoje. Jednak Polacy, po fali zachwytów nad tanimi segmentami średniej i słabej jakości, ponownie zaczęli inwestować w meble na długie lata.

Meble łazienkowe

Autor: Duravit
Źródło: Duravit
Elementy wyposażenia wnętrz wykonane z jednego kawałka drewna posiadają mnóstwo walorów. Na początek kilka tych najbardziej praktycznych – czyszczenie i pielęgnacja. Przede wszystkim – meble sosnowe mają właściwości elektrostatyczne, dlatego nie gromadzi się na nich tak duża ilość pyłków, jak na plastiku albo pokrytej lakierem sklejce. Jest to bardzo istotne w przypadku alergików uczulonych na kurz i roztocza lub mieszkań, w których są zwierzaki.

Meble te są higroskopijne i nie zmieniają swojego kształtu ani też nie wypaczają się w wilgotniejszych mieszkankach czy domach, można je również postawić w pomieszczeniach takich jak przedpokój (półeczki na obuwie, ściana z haczykami i lustrem). Meble sosnowe mają silną tolerancję na zarysowania i obciążenie, więc nadadzą się jako półki na książki tablica ceramiczna biurka. Meble sosnowe , które zobaczymy w sklepie wnętrzarskim, mogą być lakierowane bądź nie. W obu przypadkach meble (www.abimeble.pl) sosnowe prezentują się świetnie.

Jeśli chcemy mieć je w surowym drewnie, bo w takim kolorze będą pasowały nam do pomieszczenia, przed tym jak je kupimy odwiedźmy sklep meblowy Kraków albo okoliczne miasta z pewnością będą miały wybrane części umeblowania i paletę wzorów, byśmy nie wybierali koloru całkiem w ciemno. Warto wiedzieć, że meble z drewna sosnowego, zwłaszcza nielakierowane, mają skłonność do mieniania koloru, konkretnie do ciemnienia, więc weźmy to pod uwagę. Jeżeli tylko będziemy o nie odpowiednio dbać, posłużą przez wiele lat w świetnej kondycji.

Przed kupnem wyposażenia z litego drewna, jak choćby mebli olchowych, może wstrzymywać ich cena. Dlatego wybierzmy tańsze, ale prezentujące się tak samo pięknie, meble sosnowe. W razie deficytu niezbędnej gotówki, wybierzmy system ratalny, który na pewno zaproponuje producent lub niemal każdy sklep meblowy Kraków ma świetnych stolarzy, dlatego oszczędzanie na tego typu meblach naprawdę nie ma sensu.