Garść istotnych faktów na temat kompasu

Świetny marynarz korzysta z kilku niezbędnych sprzętów. Z pewnością pośród wyposażenia każdego żeglarza powinna znaleźć się busola i kompas.

Kompas sekstans to najlepsze elementy wszystkich miłośników sportów wodnych, a w szczególności wszystkich żeglarzy. Kompas sekstans umożliwia dobra nawigację na podstawie położenia gwiazd. Akcesoria do domu sklep to miejsce, gdzie możemy szukać nietypowych upominków. Akcesoria do domu sklep to miejsce, w którym możemy znaleźć także pomysłowe prezenty dla pasjonaty żeglowania. Sekstans stracił już dzisiaj na znaczeniu, dla różnych pasjonatów żeglowania będzie dzisiaj raczej pięknym gadżetem przywołującym wspomnienia o zamierzchłych latach, gdy niewielu słyszało o o nawigacji za pomocą urządzeń GPS. Dzisiaj mało kto używa sekstansu do ustalenia swego położenia na morzu. Historia sekstansu sięga XVIII wieku. Ustalenie pozycji za pomocą takiego optycznego przyrządu wymagało od żeglarzy bardzo ogromnej wiedzy.

Podobny zajmujący artykuł umieszczony jest tutaj, więc odwiedź witrynę projekt wnętrza kraków i zobacz, jakie treści tam przeczytasz. One też Cię zaciekawią.

Pomiary wykonane przy jego pomocy były niezwykle dokładne. Z chwilą odkrycia tego sprzętu przez Johna Hadleya, matematyka z Anglii, żeglarstwo morskie i oceaniczne stało się znacznie bardziej ciekawe. Interesującą propozycje znajdziesz na Pinakoteka Home

Kierunki georgraficzne
Za dnia do wyznaczania pozycji statku stosowano słońce, nocą pomagały gwiazdy. Pomimo nowoczesnych systemów nawigacyjnych przyszli żeglarze nadal poznają zasady stosowania sekstansu. Bez umiejętności posługiwania się nim nadal nie można ruszyć w daleki rejs. Może się tak zdarzyć, iż odbiorniki GPS ulegną awarii, wtedy do ustalenia pozycji niezastąpiony będzie sekstans. Dodatkowym potrzebnym niegdyś urządzeniem do nawigacji jest kompas. Stosują go nie jedynie osoby żeglujące, lecz także turyści, którzy chcą określić strony świata. Urządzenie to bardzo przydaje się na przykład w momencie górskich wypraw. Nieco bardziej zaawansowaną wersją kompasu jest busola. Mnóstwo osób, które nigdy z nich nie korzystało nie umie ich od siebie odróżnić. Z kolei nie są to urządzenie, jakie określają te same parametry położeniowe. Więcej informacji znajdziesz tutaj