Podstawowe informacje o fototapetach – rodzaje materiałów używane do ich wyrobu i dostępne motywy.

Kilkanaście lat temu na rynek materiałów wykończeniowych przebojem wdarły się fototapety. Bardzo przyczynił się do tego technologiczny postęp, wynaleziono nowoczesne, wydajne i niedrogie metody druku, dzięki czemu cena fototapet sporo się zmniejszyła i stały się one dostępne praktycznie dla wszystkich.

fototapeta w pokoju dziecięcym

Autor: kristin klein
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie bez najmniejszego problemu zamówić można dla siebie w zasadzie każdą fototapetę, zrobioną na taki wymiar, jaki będzie potrzebny. Chcąc kupić fototapetę na samym początku należy wybrać materiał, na jakim się ją przygotuje. Do dyspozycji jest ich kilka, odróżniają się one znacznie właściwościami, odpornością no i oczywiście ceną. Najmniej kosztują fototapety papierowe, zrobione są one na podkładzie z papieru i powleczone cieniutką warstwą folii. Są one dość delikatne, mało odporne na zmywanie i zanieczyszczenia, lecz wady te rekompensuje stosunkowo niewysoka cena. Znacznie wytrzymalsze są fototapety Wrocław lateksowe, przede wszystkim mają one większą grubość, będą więc wygodniejsze w przyklejaniu, a poza tym dzięki temu, że zawierają lateks to da się do ich mycia używać namoczonych ścierek.

fototapeta samochód

Autor: Andrew Caw
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym bardzo popularnym rodzajem podłoża do fototapet jest winyl – tu parametry oraz wytrzymałość są naprawdę wysokie, ale cena również będzie podobna. Fototapety winylowe nie tylko doskonale wyglądają po przyklejeniu, dzięki temu że mają naturalne, bardzo żywe kolory. Oprócz tego mają dużą wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia i wilgoć, przez co doskonale dają sobie radę w mokrych pomieszczeniach, takich jak łazienki czy kuchnie. Po wybraniu rodzaju podłoża kolejnym etapem powinno być wybranie wzoru który zostanie wydrukowany.

Zapewne przyda Ci się moja witryna (https://dywanydoprzedszkola.pl/pl/c/Trudnopalne-dywany-do-przedszkola-i-szkoly/71), jeśli chcesz poznać dużo informacji na ten temat. Namawiamy więc, byś kliknął w podany link.

W tej kwestii jest naprawdę dowolność. Można przesłać własnoręcznie zrobione zdjęcie, wystarczy że będzie miało ono dobrą jakość.

Można też skorzystać z proponowanego zbioru wielu tysięcy fotografii, i wybrać coś, co się spodoba. Na przykład na fototapety dla dzieci często wybiera się motywy piłkarzy albo samochodów, a dziewczynki raczej będą wolały kwiaty czy księżniczki – fototapety dla chłopców.