Stawianie garażu. O czym pamiętać jak też na jakie rzeczy zwrócić uwagę?

Osoby budujące swój dom myślą nad tym jakiego rodzaju garaż stawiać? Należy zdecydować o wielu rzeczach, dajmy na to o kącie nachylenia dachu, typu budulca, rodzaju bramy i tak dalej. O czym trzeba pamiętać stawiając garaż? Przede wszystkim trzeba zastanowić się z jakiego budulca chcemy zrobić taki garaż. Wiele osób wlicza koszty postawienia takiej budowli w całą budowę domu, dlatego nie wylicza się tak właściwie ile taka budowa wyniesie osobno, gdyż koszty te rozkładają się.

garaż

Autor: Elizabeth Anderson
Źródło: http://www.flickr.com

Jak jednak chodzi o wybudowanie garażu po czasie, to w tym momencie w grę wchodzą już większe koszty. Z tego powodu wiele ludzi decyduje się na najbardziej ekonomiczną wersję. Producent garaży blaszanych zapewnia bowiem bardzo niskie koszty postawienia tego typu budynku.

Jeśli ciekawią Cię opisane w niniejszym materiale kwestie i masz ochotę poczytać więcej wiadomości na tego typu temat – kliknij tu rusztowania warszawa.

Jest to na pewno zaletą takiej inwestycji. Następnym plusem jest szybkość stawiania takiego garażu. Jednak należy pamiętać o tym, że konstrukcja takiej budowli jest dość lekka, dlatego nie chroni on na przykład przed dużymi wichurami, jakie przecież coraz częściej występują w naszym kraju. Oprócz tego nie chroni on przed zimnem, dlatego też w razie mrozu można mieć trudności z uruchomieniem auta rano. Murowany budynek da nam większe ocieplenie i zabezpieczenie przed kradzieżą. Można także bowiem zastosować jeszcze inne zabezpieczenie, jakie dają dobre bramy garażowe – poznaj ofertę na Wyróżnia się dwa podstawowe typy bram segmentowe oraz uchylne. Te ostatnie są spotykane najczęściej, bo są stosunkowo łatwe w montażu, dość tanie oraz trwałe. Najbardziej funkcjonalne są jednak bramy segmentowe, jakich sposób otwierania jest taki, iż przestrzeń w garażu oraz przed nim może być normalnie użytkowana.

samochód

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Budując garaż musimy pamiętać o właściwej odległości od granic działki. Standardowa odległość to 3-4 metry wolnego miejsca od granicy działki. Dobrze będzie sprawdzić warunki zagospodarowania działki, ponieważ ma to kluczowe znaczenie. Mogą one być różne od normalnie przyjętych regulacji, dlatego musimy tego typu informacje potwierdzić. Jeśli chodzi o wymiary to istnieją standardowe, to znaczy minimum 2,9 metra szerokości oraz długość 50 centymetrów większa aniżeli nasz pojazd, natomiast pamiętajmy o własnej wygodzie. Trzeba też przemyśleć czy chcemy zrobić w tego typu garażu mały warsztat (zobacz sklepmardrew.pl) do majsterkowania. Jeśli tak, to wielkość garażu blaszanego powinna być trochę większa – zobacz dodatkowe informacje.