W najbliższym czasie dużą część polskiego społeczeństwa będzie czekało rozliczenie sprawozdania podatkowego – nikt tego nie lubi, ale wszyscy powinni zrobić

Większość Polaków rozliczała już kiedyś PIT. Choćby raz w życiu. Wielu obywateli pamięta jeszcze lata PRL-u, gdy byli zmuszeni całość skrupulatnie liczyć ręcznie, a później tracić czas w długich kolejkach, by oddać PIT w urzędzie.

eksperci

Autor: Ben McShea
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś szczęśliwie te czasy wydają się już prehistorią.
portal podatnika

Autor: Jardenberg
Źródło: https://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach wypełnianie PIT-u nie wydaje się już być gehenną, choć dla sporej części społeczeństwa nadal jest pewnego rodzaju stresem. Jednakże dzisiaj wszystko przechodzi już szybko i sprawnie. Mamy możliwość wypełnić dokumenty podatkowe oraz odprawić je do urzędu online. Wszystko w 40 minut i to bez odchodzenia od laptopa czy nawet sięgania po kalkulator. Rewelacyjne programy pomogą nam wypełnić wszystkie niezbędne rubryki arkuszu, obliczą całość i finito.

Portal podatnika to rewelacyjna sprawa. Mamy możliwość zapisać się oraz archiwizować tam swoje sprawozdania z ubiegłych lat.wiarygodne informacje adwokat alimenty warszawaWobec tego do kolejnego wypełnianego przez nas arkusza nie będziemy musieli wklepywać już dziesiąty raz swych danych, co w dużej mierze zaoszczędzi nam czas. O ile nie przeprowadziliśmy się, to pierwsza strona sprawozdania nadal będzie taka sama, ponieważ pesel i data urodzenia zmienić się już nie mogą.

Mimo wielu ułatwień należy zarezerwować sobie choćby godzinkę na to, by wypełnić PIT bez pośpiechu. To ważne, ponieważ nie powinniśmy zrobić błędów. Źle wypełniony PIT zostanie nam zwrócony, a my prawdopodobnie będziemy wezwani w celu wyjaśnienia sprawy.