Na co należy zwrócić uwagę w momencie gry na giełdzie. Notowania giełdowe – aktualności z Polski i ze świata.

Na giełdzie jest znaczna ilość różnego rodzaju graczy. Jedne z nich znajdują się tam od kilkunastu lat i przez ten czas wypracowały sobie pewną markę, tym samym zyskały miano tak zwanych „dojnych krów”. Inne z kolei pojawiają się na rynku i od samego początku walczą o swój byt notując zarówno gorsze, jak i lepsze rezultaty. Rzeczone „dojne krowy” są tym, o czym marzy każdy gracz.

W kontekście polskich spółek trudno jest mówić rzeczywiście „dojnej krowie”, aczkolwiek możemy znaleźć kilka spółek, które każdego roku zapewnią nam przyzwoity zastrzyk gotówki. Tego typu spółek należy poszukiwać pośród giełdowych gigantów lub w indeksach WIG20 i WIGDIV.

gotówka

Autor: Stéfan
Źródło: flickr.com

Obecne tendencje na giełdzie.

Według Bloomberg Commodity Index notowania surowców zmalały do najniższego poziomu od 2002 roku.

Obecnie oceń pożyczki pod zastaw gruntów rolnych ten tekst, który jest niesamowicie interesujący. Zrób to właśnie w tym momencie! Zobaczysz, że rzeczywiście trzeba to zrobić!

Notowania giełdowe wszelkich surowców mocno lecą w dół, pośród tych, które dalej są na plusie znajdziemy wyłącznie nikiel (+ 2,2%) oraz ledwo ponad granica – kakao (+ 0,1%). Pośród surowców, jakie straciły najwięcej są, m.in. cukier, pszenica, złoto i kukurydza. Patrząc na rynki surowcowe możemy odnieść wrażenie, że cały świat znajduje się na granicy recesji, czy też nawet już ją przekroczył.

Co ciekawe w związku z rosnącym wzrostem gospodarczym większość danych makroekologicznych nie daje nam szansy, żeby dostrzec znaki załamania gospodarczego. Co ciekawe spadek cen nastąpił w czasie z rekordowo wysokimi notowaniom akcje idea bank – przeniesiony tutaj. Ostatni raz tak dużą różnicę pomiędzy notowaniami surowców a S&P500 mogliśmy zauważyć pod koniec lat 90.

Ów tekst jest dla Ciebie zajmujący? Więc zapraszamy do naszej nowej witryny. Na niej oczekuje na Ciebie ważny wpis (https://www.autopietrzak.pl/cms/oferta).

Był to problem bańki internetowej, ludzkość obawiała się przeniesienia całej gospodarki do Internetu, spowodowało to m.in. wyprzedaż złota przez banki za niespełna 300 USD za uncję.

Jakie są trendy na polskiej giełdzie?

stacja benzynowa

Autor: Tobias Scheck
Źródło: http://www.flickr.com

W kraju także nie można się nudzić. Akcje Orlenu osiągnęły najwyższy wynik w historii. Niespełna rok wcześniej, w sierpniu 2014 roku, byliśmy w stanie zakupić je za 36,16 zł, obecnie ceny poszybowały do kwoty 76,75 zł. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest relatywnie niska cena ropy, dzięki czemu Orlen podnosi marżę. Jak można zauważyć warto obserwować firmy czerpiące swoje przychody z surowców, gdyż dużo firm będzie tracić, a inne wygenerują rekordowe zyski.