W jaki sposób wybrać meble dziecięce?

Dzieci są dla rodziców prawdziwym oczkiem w głowie. Dorośli dokładają starań, by miały one to, co najlepsze, zaczynając od bezpiecznego domu, poprzez dobre wychowanie aż po zapewnienie im atrakcji, które wszystkie dzieci kochają – lunaparki, zjeżdżalnie, zabawki oraz rodzinne podróże.

Mówiąc o bezpiecznym, komfortowym domu, trzeba zwrócić największą uwagę na pokój naszej pociechy. Najistotniejszym elementem są tutaj stosowne meble dziecięce w tym metalowe łóżka, szafki i biurko. Czym należy się kierować przy ich wyborze?

W pierwszym rzędzie musimy sprawdzić czy interesujące nas meble są bezpieczne. O ile nastoletnie dziecko raczej nie będzie się wdrapywać po półkach szafy, o tyle mały człowiek zrobi wszystko, by chwycić ulubioną zabawkę. Z tego powodu meble dla dziecka powinny być mocne i stabilne. Aby tak było, dobrze jest wybrać meble drewniane, które są cięższe i nie powinno im grozić gwałtowne przechylenie, nawet, jeśli nasz odkrywca będzie chciał wiedzieć, co jest na górnej półce. Do tego meble drewniane za każdym razem idealnie się prezentują oraz łatwo jest zaaranżować z nimi pokój.

kuchnia, meble kuchenne

Autor: Allison Stein
Źródło: http://www.flickr.com

Poza tym, meble dziecięce powinny mieć gładkie brzegi bez ostrych kantów. Stanowczo nieodpowiednie jest również szkło, które ekspresowo może się rozbić. Jeśli zaś chodzi o farby, trzeba zwrócić uwagę, by były ekologiczne. Inaczej mogą uczulać dzieci i powodować nieprzyjemne alergie. Poza sprawą bezpieczeństwa istotna jest sama estetyka. Meble powinny być ładne, ponieważ dzieciaki spędzają w swoim pokoju dużą ilość czasu, m.in. bawiąc się czy robiąc lekcje. Należy decydować się na jasne kolory, które sprzyjają odpoczynkowi. Meble czy stelaż (zobacz stelaż drewniany do łóżka) do łóżka mają być ozdobą oraz służyć w dobrym stanie przez długi czas. Do tego powinny być łatwe w czyszczeniu, tak, aby sprzątanie nie było mozolne, tym bardziej, iż maluchy niekiedy chcą pomóc swoim rodzicom i nie należy im tego odmawiać.

Z wyborem mebli żaden rodzic nie powinien mieć dzisiaj problemu, albowiem producenci ciągle wychodzą z nowymi rozwiązaniami, które swoją estetyką i funkcjonalnością urzekają nie tylko dorosłych, lecz też najmłodszych klientów. Pamiętając o przedstawionych wskazówkach zakupy niewątpliwie będą o wiele prostsze, a pokój(zobacz ławy rozkładane) dziecka będzie prawdziwym małym królestwem.