W jaki sposób dobrać właściwe dekoracje kościoła?

Kościół to najważniejsze miejsce przy uroczystościach ślubnych. To właśnie tutaj, w Domu Bożym, młoda para przyrzeka być sobie wierną i żyć w miłości po kres swoich dni. Dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią oprawę i wybrać naprawdę efektowne dekoracje kościoła, aby nadać wszystkiemu niezwykłego klimatu. Jak toteż dobrać idealne ozdoby?

dekoracje kościoła

Autor: Ronald Preuß
Źródło: http://www.flickr.com
Nadrzędnym zadaniem jest dopasowanie ozdób do wyglądu świątyni. Inaczej przyozdobimy mały, urokliwy kościołek, inaczej z kolei majestatyczny budynek, który onieśmiela samym ogromem przestrzeni. Zabytkowe kościoły domagają się bardziej tradycyjnych dekoracji, a w zbudowanych w nowoczesnym stylu świątyniach można sobie pozwolić na więcej rozwiązań i zasadniczo bardziej śmiałe formy –

Nie zapominajmy, by dostosować się do kolorystyki uzgodnionej w przewodnim motywie wesela. Wyjątkową uwagę musimy zwrócić na nawę główną, gdyż tą drogą idą młodzi, by powiedzieć sobie słowa przysięgi. Dobrze też ozdobić krzesła, na jakich siedzą narzeczeni i ławki dla gości. Świetne będą nieduże bukieciki, kokardy oraz świece, których blask rewelacyjnie rozświetli wnętrze. Jeśli jednego dnia bierze ślub (parasole wynajem) kilka par, najlepiej jest razem uzgodnić dekoracje, co znacznie pomniejszy koszty.make up Wrocław – Małecka MakeupW innym razie zmarnujemy sporo czasu, ponieważ pomiędzy ślubami może nie być za dużej przerwy, a zdjęcie dekoracji i założenie nowych będzie pracochłonne.

Neutralna kolorystyka powinna zadowolić każdą młodą parę. Tak samo jak prostota, która jest zawsze w modzie. Nigdy nie można przesadzać, identycznie jest w przypadku dekoracji, których przesyt mógłby przesłonić również samą młodą parę, a to ona przecież ma być w centrum uwagi. Dobrze też pomyśleć nad sypaniem płatków przez małe dzieci. Jest to niezrównanie uroczy pomysł i pozwala wciągnąć w przygotowania też tych najmłodszych uczestników wesela.

Jeśli nie mamy głowy do dekoracji i raczej nigdy nie przepadaliśmy za urządzaniem wnętrz, warto jest powierzyć to zadanie obeznanym kwiaciarniom, które wiedzą, jak przyozdobić kościół, by podkreślić wyjątkowy charakter ceremonii. A młoda para, korzystając z usług fachowców, może poświęcić zaoszczędzony czas na osobiste przygotowania i odetchnąć przed tą jedną z najważniejszych chwil w życiu.